Już dziś (27 sierpnia) odbywają się Dożynki gminy Pokój, w tym roku w Domaradzu. Zapewniona została masa atrakcji m.in.: gwiazda wieczoru- zespół MILANO.

Wszystko zaczęło się w samo południe, o godz. 12.00 odbyła się msza św. w kościele rzymskokatolickim w Fałkowicach. Następnie o godz. 14.00 odbył się przemarsz korowodu z parkingu na boisko w asyście orkiestry Select-Band. Później, standardowo wręczenie chleba dożynkowego, prezentacja wieńców dożynkowych  oraz przywitanie gości.

Dożynki Gminy Pokój po 13 latach ponownie w Domaradzu. Jak świętują je mieszkańcy?

Na imprezę został zaproszony sam Marszałek Województwa- Andrzej Buła, lecz z powodu natłoku innych wydarzeń, które mają miejsce w tym tygodniu, nie mógł zjawić się osobiście. Jednak jego słowa, dotyczące tegorocznego Święta Plonów, zostały odczytane na scenie przez godnego następcę.

W gminie Pokój mamy 13 miejscowości, swoje korony zaprezentowało 10 sołectw tj: Pokój, Krogulna, Fałkowice, Dąbrówka Dolna, Domaradz, Lubnów, Ładza, Zieleniec, Kopalina oraz Domaradzka Kuźnia, w której dożynki odbywały się w zeszłym roku. Na Święto Plonów w gminie Pokój zawsze przyjeżdżają niesamowite gwiazdy, tak jak w 2021 roku zaskoczono nas występem zespołu ŁOBUZY.

Dożynki Gminy Pokój po 13 latach ponownie w Domaradzu. Jak świętują je mieszkańcy?

Korony przygotowane przez Sołectwa Gminy Pokoj

Kolejno, po obiedzie, zaczęły się występy artystyczne, począwszy od „Zielenieckie dziołchy”, po zespół „PAX”. Potem doszło do rozstrzygnięcia konkursu na koronę dożynkową oraz najładniej przystrojoną posesję.

Jesteśmy tutaj, jak zawsze, na każdych dożynkach. Mamy swoje 15 minut sławy- mówi Brygida Jakubik, członkini zespołu „Zielenieckie Dziołchy”.

Następnie dla dzieci zostały przygotowane gry i zabawy z animatorem Gregiem Wodzirejem, których będą mogły doświadczać przez dwie godziny. Temu wszystkiemu towarzyszą oczywiście dmuchańce, lody, malowanie twarzy oraz plecenie warkoczyków i przeogromna strefa gastronomiczna.

 

Ludzi wciąż przybywa, więc mamy nadzieję, że wieczorem będziemy mogli przyznać, iż zainteresowanie było spore- mówi Sołtys Sołectwa Domaradz Barbara Czaja

Później przed smak gwiazdy wieczoru, pół godzinny występ zespołu muzycznego „8 rano”. O godz. 19.45 rusza prawdopodobnie najbardziej wyczekiwany występ czyli, grupa Milano, która z pewnością da wspaniały koncert.

Kończąc te Święto Plonów, nie mogłoby zabraknąć zabawy do białego rana. Tańce do muzyki DJ planowo mają potrwać do godz. 2.00.

Organizatorami wydarzenia są: Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Pokoju, Gmina Pokój, a także Sołectwo Domaradz.

Portal Opowiecie.info objął to wydarzenie patronatem medialnym.

Fot. Natalia Kwosek

 

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Pedagogiki na Uniwersytecie Opolskim, pasjonująca się muzyką i motoryzacją, a ponadto to uwielbiająca podróżować. Zawsze uśmiechnięta, wierząca, że "To co nas nie zabije, uczyni nas silniejszymi".