W sobotę (26 sierpnia) w gminie Pokój odbędą się dożynki gminne. Impreza w całości stylizowana będzie latami 70-80. Organizatorzy zapewniają całą masę atrakcji. Tego nie można przegapić!

O godz. 15.00 odbędzie się Msza Święta w Kościele Rzymskokatolickim pw. Podwyższenia Św. Krzyża w Pokoju. Zaraz po tym korowód przemaszeruje ulicami Pokoju, począwszy od ul. Kościelnej, przez rondo, aż na ul. 1 Maja. Dożynki odbywać się będą na placu naprzeciwko GOKSiR. Po dotarciu na miejsce wręczony zostanie chleb dożynkowy, przywitani zostaną goście, a także odbędzie się prezentacja koron dożynkowych. Później nastąpi cała masa występów artystycznych, muzycznych, nie zabraknie także animacji dla dzieci.

Podczas imprezy rozstawione będą stanowiska nawiązujące do tamtych lat m.in.: sklep, namiot z komputerami, na których chętni będą mogli pograć w gry z tamtej epoki. Inicjatywa ta została zorganizowana przez Stowarzyszenie Miłośników Oldschoolowych Komputerów „SMOK”. Odtworzony zostanie także pokój z odpowiednim wystrojem. Stanowiska będą dostępne od godz. 13.00

Imprezie towarzyszyć będzie zlot samochodów z PRL zorganizowany we współpracy z Opolskim Automobilklubem. Plan zlotu przedstawia się następująco:

9.30 – zgłoszenia załóg

11.00 – rajd na orientację po gminie Pokój

12.30 – konkurencje sprawnościowe

Dożynki w stylu lat 70 i 80 już w tę sobotę w Pokoju

Wieczorem, o godz. 19.30 pojawi się gwiazda wieczoru, zespół WINYL BAND. W programie najlepsze przeboje z lat 60,70,80-tych.

Portal Opowiecie.info objął to wydarzenie patronatem medialnym.

Serdecznie zapraszamy!

Dożynki w stylu lat 70 i 80 już w tę sobotę w Pokoju

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Pedagogiki na Uniwersytecie Opolskim, pasjonująca się muzyką i motoryzacją, a ponadto to uwielbiająca podróżować. Zawsze uśmiechnięta, wierząca, że "To co nas nie zabije, uczyni nas silniejszymi".