Drugi i trzeci dzień września to weekend podczas którego oficjalnie zainaugurowano nowy sezon futsalowej ekstraklasy. Oglądaliśmy również zmagania Dremanu Futsal Opole-Komprachcice.

Dreman to drużyna, która od trzech lat rywalizuje na najwyższym poziomie w futsalu. Ten sezon ekipa z Opolszczyzny chciała zacząć od zwycięstwa, jednak uległa u siebie 0:3 z GI Malepszy Arth Soft Leszno. Choć pierwsza połowa okazała się wyrównana, to w drugiej Lesznianie w końcu znaleźli sposób na opolskiego faworyta i sprawili niemałą niespodziankę.

Na ten moment Dreman zajmuje ostatnią lokatę w tabeli, jednak to dopiero pierwsza kolejka i wszystko może się odwrócić o 360 stopni.

Warto natomiast wspomnieć o sukcesie innej drużyny z województwa opolskiego, ASG Stanley Futsal Team Brzeg. Brzeska drużyna niedawno wywalczyła awans do 1. Ligi futsalowej, która jest zapleczem ekstraklasy. ASG Stanley Futsal Team Brzeg o promocję do wyższej ligi rywalizowała z BSF Busko-Zdrój. Pierwszy mecz zakończył się rezultatem 3:2 dla ekipy z Brzegu, a wczorajsze, rewanżowe spotkanie emocjonowało do ostatniej sekundy, a wynik 7:7 dał ostateczny awans zawodnikom z Opolszczyzny.

WYNIKI INAUGURACYJNEJ KOLEJKI:

Dreman Futsal Opole-Komprachcice 0:3 GI Malepszy Arth Soft Leszno

WE-MET Kamienica Królewska 5:6 BSF ABJ Bochnia

Clearex Chorzów 1:4 AZS UW Darkomp Wilanów

Legia Warszawa 3:1 Red Dragons Pniewy

Widzew Łódź 2:4 Piast Gliwice

SFF KS Sośnica Gliwice 0:2 Rekord Bielsko-Biała

Eurobus Przemyśl 3:1 Jagiellonia Białystok

 

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze