Dreman Opole Komprachcice sromotnie przegrał w Stegu Arenie [GALERIA]

© Tomasz Chabior

Aż 0-7 zakończył się mecz 2. kolejki Futsal Ekstraklasy, w którym Dreman Opole  Komprachcice mierzył się z Piastem Gliwice.

Gliwiczanie swoimi licznymi atakami przyparli drużynę z Komprachcic do muru. Dreman w tym starciu nie miał zbyt wielu argumentów, ale mógł przegrać wyżej. Godna pochwały była jednak postawa bramkarza Dawida Lacha, który wielokrotnie ratował kolegów z drużyny.

Wynik w 9. minucie otworzył Dawid Mrowiec. Minutę później prowadzenie Piasta powiększył Sebastian Szadurski, a tuż przed przerwą to samo zrobił Tomasz Czech.

W drugiej połowie kibice, którzy licznie przyjechali do Stegu Areny, zobaczyli jeszcze cztery gole. Sęk w tym, że żadnego nie zdobyła ich drużyna.

W 23. minucie Rodrigo Dasaiev Dias Silva doprowadził do wyniku 4-0, a po minucie drugi raz na listę strzelców wpisał się Mrowiec. Z kolei w 32. minucie Rafał Franz wykorzystał rzut karny i było już 6-0. Tuż przed końcem spotkania wynik zamknął Roman Vakhula.

Niedzielny (13 września) mecz był dla ekipy z Komprachcic drugim w sezonie, ale pierwszym, który rozegrała przed własną publicznością. Sezon na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce rozpoczęła w minioną sobotę (5 września) spotkaniem przeciwko Constractowi Lubawa. Przegrała go 1-6.

Dreman Opole Komprachcice – Piast Gliwice 0-7 (0-3)

Bramki: 9. Mrowiec (0-1), 10. Szadurski (0-2), 19. Czech (0-3), 23. Rodrigo (0-4), 24. Mrowiec (0-5), 32. Franz (0-6, karny), 39. Vakhula (0-7).

Dreman: Lach – Kilian, Dykus, Karnatowski, Grigorescu, Fabijaniak, Grzywa, Sapa, Ivanov, Karnatowski, Suchodolski.