W poniedziałkowy poranek na drodze krajowej nr 45 między Opolem a Krapkowicami zderzyły się hyundai i volkswagen. Doszło do tego przed godz. 5.30 na wysokości Gwoździc.

Wskutek zderzenia oba samochody, którymi podróżowały łącznie trzy osoby, wylądowały w przydrożnym rowie. Dwie z tych osób zostały poszkodowane i zabrano je do szpitala.

Na miejsce przyjechały dwa zastępy strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krapkowicach, policja i zespół ratownictwa medycznego. Ruch drogowy najpierw był zablokowany, a później odbywał się wahadłowo.

Szczególnie w te jesienne deszczowe dni warto zadbać o bezpieczeństwo na drodze. Światła w samochodzie powinny być odpowiednio wyregulowane, żarówki dopasowane, a reflektory czyste. Należy też założyć opony zimowe lub wielosezonowe, wymienić płyn do spryskiwaczy na zimowy i sprawdzić stan wycieraczek.

Przez cały rok, nie tylko teraz, istotny jest również sprawny układ hamulcowy – szczególnie, że na mokrej nawierzchni droga hamowania wydłuża się. Bez względu na porę roku mamy też obowiązek wozić w samochodzie trójkąt ostrzegawczy i sprawną gaśnicę, a tablica rejestracyjna powinna być odpowiednio oświetlona.

Przydatne są też kamizelki odblaskowe, apteczka i kable rozruchowe, a nawet opaski zaciskowe (trytytki), taśma izolacyjna i szara taśma klejąca. W wielu przypadkach nieocenione okazuje się też koło zapasowe wraz z lewarkiem i kluczem do kół, albo przynajmniej zestaw naprawczy do opon.

fot. Mario

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

W dziennikarstwie od 9 lat, w fotografii o rok krócej. Miłośnik narciarstwa, karate i siatkówki, spośród których nie uprawia tylko trzeciej z dyscyplin. Przez całe życie poświęca się sportowi, choć w Opowiecie.info zajmuje się też innymi tematami. W wolnym czasie fotografuje krajobrazy, szczególnie podczas podróży, które tak bardzo kocha.