W 1/8 finału Pucharu Polski OZPN walczyło czterech przedstawicieli powiatu opolskiego i Opola. Po sobotnich (18.11) zmaganiach do następnego etapu przeszły dwie z nich.

18 listopada odbyło się 6 z 7 zaplanowanych spotkań, a mecz Po-Ra-Wia Większyce z LZS-em Walce został przesunięty z powodu złego stanu murawy. Bardzo ciekawie zapowiadały się pucharowe derby powiatu opolskiego, w których Stegu Start Jełowa podejmował Victorię Chróścice. Choć faworytem byli goście, to nie należało lekceważyć faktu, że ekipa z Jełowej wygrała te rozgrywki dwie edycje wcześniej.

Po pierwszej połowie prowadzili goście (0:1), ale przerwa napędziła niżej notowanych gospodarzy, którzy trafili w drugiej części meczu trafili aż trzykrotnie i to oni zameldowali się w 1/4 finału.

Ostatnim naszym przedstawicielem były rezerwy Odry Opole. Jak dotąd niebiesko-czerwoni gładko pokonywali kolejne rundy, gdyż trafiali na znacznie słabszych rywali. Nie inaczej było także teraz, bo naprzeciw stanęła ekipa Stali Zawadzkie. Zgodnie z przewidywaniami rezerwy opolskiej Odry spokojnie zwyciężyły 3:1.

Tym samym w ćwierćfinale zameldowały się Start Jełowa, Odra II Opole, iPrime Bogacica, Stal Brzeg, Ruch Zdzieszowice, Start Namysłów oraz MKS Kluczbork.

Ten ostatni swój mecz rozegrał już 13 września, by te rozgrywki nie kolidowały ze zmaganiami tej ekipy w 3. lidze. W nim przeciwnikiem był ostatni z reprezentantów, Orzeł Źlinice. Choć drużyna Orła długo przeciwstawiała się znacznie wyżej notowanemu rywalowi, przegrała spotkanie 0:2, ale może być dumna ze swojej postawy podczas spotkania.