Pierwsza uchatka na świat przyszła w poniedziałek. We wtorek (25 czerwca) rano urodziła się kolejna. Na razie płeć maluszków nie jest znana, ponieważ opiekunowie nie chcą przeszkadzać w kontaktach młodych z mamami. 

Młode po urodzeniu ważą średnio po sześć kilogramów.

– Obecnie obie samice są ze swoimi młodymi w osobnych boksach z drewnianymi podestami. Uchatki w wieku około dwóch tygodni będą się uczyły pływać w malutkim baseniku, potem w trochę większym – mówi Anna Włodarczyk, asystent działu hodowlanego z zoo w Opolu.

ZOBACZ FILM: W zoo w Opolu urodziła się uchatka

Do dużego basenu uchatki mogą zostać wypuszczone w wieku mniej więcej trzech miesięcy.

Dodajmy, że w zoo w Opolu mieszkają cztery samice i dwa samce tego gatunku, a od wczoraj dwa maluchy. Obecnie młodych nie można fotografować i zwiedzający nie mają do nich dostępu.

Dwie uchatki urodziły się w opolskim zoo! [WIDEO]

Uchatki, fot. pixabay.com

 

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarka, redaktor wydania miesięcznika Opowiecie.info. Wcześniej związana przez 10 lat z Nową Trybuną Opolską w Opolu. Pisze o tym, czym żyje miasto, z naciskiem na kulturę. Fanka artystów i muzyków, brzmień pod każdą postacią oraz twórczych inicjatyw. Lubi dużo rozmawiać. W wolnym czasie jeździ na koncerty i festiwale, czyta książki i ogląda filmy – dość często o mafii.