To już 5. edycja ,,Święta Dyni’’ w Starych Siołkowicach a wraz z nią dyniowe pyszności, konkursy, zabawy, tatuaże i wiele więcej. Tak było niedzielnego popołudnia (29 października) w Restauracji ,,Śtantin”.

– Dzisiejsze „Święto Dyni” wplata się w kalendarz imprez kulinarnych, bo pierwsze skojarzenie z dynią to jest mimo wszystko Halloween. Ale to popołudnie polega na tym, żeby kulinarnie się tutaj spotkać i głosować na najlepsze potrawy – zaznaczał Artur Wilpert, członek Stowarzyszenia Nasza Wieś Stare Siołkowice. – Kładziemy pełny akcent na to, by było to święto kuchni, święto dobrego jedzenia i takich podpowiedzi, co można smacznego zrobić z relatywnie taniej dyni. Ta impreza, tak samo jak chociażby Święto Ziemniaka czy Śledzik, zawiera elementy kulinarne i nadal chcemy je pielęgnować.

Jednym z ważniejszych punktów programu imprezy był konkurs kulinarny. Chętni przygotowali dyniowe potrawy w pięciu kategoriach:  dynia na słodko – ciasta, torty, ciasteczka, dynia w słoiku – przetwory, dżemy, budynie, kompoty, dynia wytrawnie – pasztety, makarony, pierogi, frytki, dynia w zupie, dynia w dekoracjach oraz dynia w nalewkach i napitkach alkoholowych.

@opowiecie.info Dyniowe konkursy, zabawy, warsztaty i oczywiście dyniowe pyszności! 29 października odbyła się 5. edycja Święta Dyni w Starych Siołkowicach. #dynia #dynia🎃👻 #dyniowe #świętodyni #rozrywka #gminapopielow #dynia🎃 ♬ Dance party music(256414) – TimTaj

Wszystkie dyniowe przysmaki oceniali uczestnicy ,,Święta Dyni’’. Stali się oni tym samym jurorami, którzy głosowali na najsmaczniejsze potrawy. Wyłonieni zwycięzcy nie wyszli bez nagród i gratulacji. Oprócz tego czekały także takie atrakcje jak: dyniowe warsztaty plastyczno-artystyczne, warsztaty i animacje, dyniowe tatuaże, malowanie twarzy czy dyniowa foto-ścianka.

Zwycięzcy dyniowego konkursu kulinarnego: 

Dynia w zupie: Kółko rowerowe „Siołkowickie szprychy”

Dynia w dekoracjach:  Michał Kupczyk

dynia na słodko – ciasta, torty, ciasteczka: Kulig Aneta

Dynia w słoiku  przetwory, dżemy, kompoty: Sandra Miś-Węgrzyn

Dania ciepłe z dyni: Olha Zaplokh

– Stowarzyszenie Nasza Wieś Stare Siołkowice we współpracy z restauracją „Śtantin” Już od kilku lat organizujemy wydarzenie „Święto Dyni” i to była jej kolejna, bardzo udana edycja. To był dzień pełen zabawy i pysznych dyniowych smakołyków – mówiła Anna Nawrot, prezeska Stowarzyszenia Stare Siołkowice. – Oprócz kategorii konkursowych, w których główną rolę odgrywała dynia, zorganizowaliśmy także kącik dla najmłodszych, gdzie pod okiem animatorów prowadzone były warsztaty plastyczno-artystyczne, animacje, malowanie buziek i tatuaży, no i nie mogło też zabraknąć dyniowej  foto- ścianki. Zależało nam na tym, by dobrze bawili się dorośli, ale także i młodsze pokolenie i… chyba nam się udało.

„Święto Dyni” w Starych Siołkowicach zorganizowali: Stowarzyszenie Nasza Wieś Stare Siołkowice, rada sołecka  Starych Siołkowic i Restauracja ,,Śtantin”.

fot. Milena Skóra

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Public Relations na Uniwersytecie Opolskim. Interesuje się muzyką, chętnie czyta książki rozwojowe. Wolny czas spędza również na macie, ćwicząc jogę.