EMMA, TomiMarkt, Ozimska Park i Turawa Park otwierają w Opolu kolejne sklepy wielkopowierzchniowe. Te dwie pierwsze sieci – lokalne – mają to już za sobą. Pozostałe intensywnie się przygotowują. 

Zakład Przetwórstwa Mięsnego Joachima Matejki to rodzinna firma działająca na rynku opolskim od 1989 roku. Zakład produkuje wędliny oparte na tradycyjnych recepturach oraz handluje wysokiej jakości mięsem. Codzienne dostawy mięsa i wędlin zapewniały świeżość i wysoką jakość produktów. W 2014 roku postanowili przenieść wieloletnie doświadczenie na nową inicjatywę – sklepy Emma Market. W asortymencie emmamarket.pl można znaleźć wysokiej jakości produkty spożywcze, między innymi nabiał, mięso, wędliny, świeże pieczywo, napoje, ale również chemię czy artykuły dla zwierząt. W ofercie dostępna jest również szeroka gama produktów od lokalnych producentów, produktów ekologicznych i bezglutenowych.

Kilka tygodni temu Emma udostępniła swój największy sklep przy ulicy Niemodlińskiej w miejscu wycofującego się z rynku Carrefoura

Gogolińska firma Tomi Markt otworzyła swój chyba największy sklep w lokalu po Lidlu przy ulicy Ozimskiej. Sieć powstała w 1998r. Ma dzisiaj sklepy znajdują się na terenie w województwie opolskim, a od 2010 roku także śląskim. Koncentruje się na sprzedaży produktów spożywczych, chemii gospodarczej oraz artykułów przemysłowych najwyższej jakości.

Jeszcze w listopadzie na mapę handlowa Opola wrócgaleria handlowa Ozimska Park. Na 1,500 metrach kwadratowych, otworzy się pierwszy sklep Woolworth na Opolszczyźnie. Proponuje on szeroką gamę artykułów gospodarstwa domowego, elektroniki, wyposażenia wnętrz, tekstyliów, dekoracji i zabawek. Na 18 tysiącach metrów kwadratowych znajdzie się ponad 30 punktów handlowo-usługowych.

Największym najemcą będzie Kaufland, otwierający swój drugi supermarket w Opolu. Również dużym najemcą będzie szwedzka sieć Jula, z artykułami budowlano-dekoracyjnymi i ogrodowymi.

Dawno było to już zapowiadane: Centrum Handlowe Turawa Park otrzymało wreszcie pozwolenie na rozbudowę, co stanowi znaczący krok w planach rozwoju obiektu. Projekt będzie obejmował dodatkowe 10.000 metrów kwadratowych, co zwiększy łączną powierzchnię handlową centrum handlowego do 36.000 metrów kwadratowych.

Centrum handlowe rozpocznie rozbudowę, a nowa część zostanie otwarta dla klientów w pod koniec drugiego kwartału 2024 roku. Rozbudowa zostanie zrealizowana według projektu pracowni Czora. Po zakończeniu rozbudowy Focus Estate Fund planuje wprowadzić nowoczesne i ekologiczne rozwiązania. Jednym z ważnych kroków będzie instalacja paneli fotowoltaicznych na dachu po remoncie.

– Obecna ekspansja pozwoli nam zaoferować klientom jeszcze bogatszy wybór usług, zarówno pod względem różnorodnych konceptów handlowych, jak i starannie wyselekcjonowanych marek – komentujeMaxim Shkolnik, Generalny Partner Focus Estate Fund .  – Obecnie intensywnie pracujemy nad wyborem nowych najemców, którzy pomogą stworzyć najbardziej atrakcyjne oferty dla naszych klientów. Przy prognozowanym 25% wzroście liczby najemców po rozbudowie, przewidujemy, że całkowita roczna liczba odwiedzających przekroczy 3 000 000 klientów rocznie.’

Klienci mogą tu zrobić zakupy w ponad 60 sklepach. Są wśród nich marki oferujące odzież, kosmetyki, elektronikę, biżuterię i multimedia, a także usługodawcy, tacy jak biura podróży czy kwiaciarnie. Odwiedzający mogą również zjeść posiłek w strefie gastronomicznej i skorzystać ze strefy fitness.

Centrum Handlowe Turawa Park to nowoczesny obiekt łączący cechy galerii i parku handlowego, zarządzany przez BNP Paribas Real Estate Poland. Na 36 tys. mkw. powierzchni handlowo-usługowej znajduje się 60 sklepów i punktów usługowych, w tym hipermarket Carrefour oraz punkt odbioru IKEA. Klienci mają do dyspozycji 1 400 miejsc parkingowych.

Do kluczowych najemców Turawa Park należą Reserved, Mohito, Sinsay, Media Expert, Smyk, Calypso Fitness Club, Action, Pepco, C&A, Martes Sport, KiK, CCC, Super-Pharm, Takko Fashion, Deichmann, Carry, Maxi Zoo, Rossmann, Sephora, Empik. Turawa Park znajduje się w pobliżu obwodnicy Opola, zapewniając dogodny dojazd dla ponad 200 000 mieszkańców miasta i okolic.

Opole. Ofensywa supermarketów

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.