Czternaścioro dzieci z  partnerskiego powiatu kałuskiego na Ukrainie gości w powiecie opolskim.  Niektóre z nich straciły podczas wojny ojców, braci – wszystkie  żyją z lękiem o bliskich nadal walczących na froncie.

– Pomyśleliśmy z moimi współpracownikami i samorządowcami z powiatu kałuskiego, że zaproszenie ich do nas, zmiana otoczenia, wycieczki, zwiedzanie, spacery, zabawy z rówieśnikami, dobrze im zrobią – mówi Henryk Lakwa, starosta opolski. – Dzieci  nocują w Domu Dziecka w Turawie. Korzystając z dobrodziejstw lokalizacji spędzają też czas nad jeziorami. Jedną z zaplanowanych wycieczek, do Wrocławia zasponsorowała firma Pro3 sp. z.o.o. – Ogromnie dziękuję za ten dar serca – podkreśla starosta.

Dzieci będą gościć w powiecie opolskim  do 20 sierpnia.

Dzieci z Ukrainy w powiecie opolskim

Fot. Monika Kluf

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.