Jak się okazuje – trenować warto. Chłopcy wiele godzin spędzili na boisku. Wylali litry potu przed zawodami pożarniczymi. Trenowali ich: Henryk Waindok oraz Rafał Piekorz.

Trud drużyny OSP w Dobrzeniu Małym nie poszedł na marne. I tak w Powiatowych Zawodach Pożarniczych Jednostek OSP w Kotorzu Małym, gdzie o zwycięstwo rywalizowało 11 zespołów męskich i 9 zespołów kobiecych, drużyna spisała się znakomicie i zwyciężyła z czasem łącznym 94,08 sek., przed drużynami z Wawelna i Dębia.

Tym samym druhowie wywalczyli awans do zawodów wojewódzkich.

Jednostki zaprezentowały się w dwóch konkurencjach: sztafeta pożarnicza 7X50 oraz ćwiczenia bojowe.

W skład zwycięskiej drużyny wchodzą: Mateusz Starosta, Piotr Smolke, Marek Waindok, Kacper Kulas, Damian Schneider, Jacek Olejnik, Dominik Kwosek i Dawid Geiger.

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.