Dzień Babci i Dziadka w dobrzeńskiej podstawówce [GALERIA]

©Mirosława Stańczyk

Ponad 400 babć i dziadków wzięło udział w imprezie z okazji Dnia Babci i Dziadka zorganizowanej w PSP z Oddziałami Sportowymi w Dobrzeniu Wielkim. Z tej okazji uczniowie placówki przygotowali obszerny, prawie dwugodzinny program artystyczny.

Scena jak studio telewizyjne

Taką formę przybrało przedstawienie, w którym wystąpili uczniowie klas I–VI. Kilkoro dzieci wcieliło się w dziennikarzy prowadzących program telewizyjny na żywo w „TV Dobrzeń”. Przedstawili oni widzom krótki przegląd szkolnych wydarzeń od początku roku szkolnego. W ten sposób poinformowali swoich dziadków i swoje babcie m.in. o szczegółach wrześniowej inauguracji nauki, październikowej kampanii promującej zdrowy tryb życia, listopadowych andrzejek i Halloween, grudniowych mikołajek i jasełek oraz styczniowego karnawału.

Pięć miesięcy w pigułce

Wrzesień uczniowie przedstawili jako okres, który – zamiast spędzić przy nauce – najchętniej by przespali, dlatego przygotowali piżamowy pokaz mody. Do październikowego promowania zdrowia, a dokładnie programów „Szklanka mleka” oraz „Zdrowe owoce i warzywa w szkole”, dzieci nawiązały piosenką o zdrowiu.

Później wystąpiły pierwszaki, które zatańczyły do muzyki z filmów o Harrym Potterze obrazując, co działo się w dobrzeńskiej podstawówce w okresie andrzejek i Halloween.

Dziadkowie mogli także zobaczyć co ich wnuki robiły w okresie przedświątecznym – uczennice szkoły przygotowały świąteczne piosenki i układy taneczne.

Uczniowie przygotowali także kabarety o zimowym okresie zachorowań. Nawiązali do plagi chorób przedstawiając skecze o lekarzu, słynnej babie i ochronie zdrowia.

Po skeczach uczniowie grający dziennikarzy połączyli się ze swoimi kolegami na widowni, również żurnalistami, którzy opowiedzieli jak wygląda styczniowy karnawał w Rio de Janeiro, Wenecji i Wiedniu. Dzieci zatańczyły także karnawałowe tańce, m.in. sambę i cha-chę.

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

W dziennikarstwie od 9 lat, w fotografii o rok krócej. Miłośnik narciarstwa, karate i siatkówki, spośród których nie uprawia tylko trzeciej z dyscyplin. Przez całe życie poświęca się sportowi, choć w Opowiecie.info zajmuje się też innymi tematami. W wolnym czasie fotografuje krajobrazy, szczególnie podczas podróży, które tak bardzo kocha.