Codziennie przychodzą pod Sąd Okręgowy w Opolu o 21:00. Czasami to tylko dwie osoby. W czwartki jest ich znacznie więcej. W ubiegłym tygodniu prawie pół tysiąca. Nie godzą się z zawłaszczaniem przez PiS sądów, z demontażem demokracji.

Popierająca jeszcze nie tak dawno PiS prof. Jadwiga Staniszkis mówiła w TVN: – Trybunał Stanu jest nieuchronny. Dziwię się prezydentowi Dudzie, bo on firmuje ten proceder niszczenia państwa. Mógłby go zatrzymać, gdyby nie myślał o drugiej kadencji. Ta demoralizacja, która towarzyszy łamaniu Konstytucji, a prezydent to podpisuje, jest nie do przyjęcia.

Coraz więcej osób dostrzega co się dzieje. Coraz więcej młodych. Dzisiaj zapowiedzieli przyniesienie gwizdków. – Tydzień temu byliśmy cicho. Dziś o 21:00 będzie głośno – mówi Barbra Skórzewska, najczęściej chyba widywana na Placu Daszyńskiego „spacerowiczka”.

Dziś na Plac Daszyńskiego przyjdą z gwizdkami

 

Wolne Sądy: Aktorzy dla sądów2.08 godz.21:00plac DaszyńskiegoUdostępnij??

Opublikowany przez Komitet Obrony Demokracji OPOLE Niedziela, 29 lipca 2018

Fot. KOD Opole

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.