„Zlot Garbusa i Busa” po raz drugi w Luboszycach. „Łopolskie klimaty” wystartują w piątek 28 czerwca. Impreza potrwa trzy dni i obfitować będzie w szereg atrakcji.

Spotkanie odbędzie się na terenie Ośrodka Wypoczynkowego „ŻWIREK”. Jego pierwsza edycja miała miejsce w 2022 roku i cieszyła się sporym zainteresowaniem zarówno lokalnej społeczności, jak i miłośników garbusów i busów z całej Polski.

– W tym wydarzeniu chodzi nie tylko o integrację fanów tych właśnie marek samochodów, ale też o promocję pięknych terenów Opolszczyzny oraz naszej kultury – mówi Daria Janicka, jedna z organizatorek imprezy.

Oficjalne rozpoczęcie zlotu zaplanowane jest na godzinę 20.00 występem grupy Batala Polska. Od 21.00 do późnych godzin nocnych potrwa zabawa w rockowych klimatach.

Kolejnego dnia uczestnicy przejadą do Opola. Na Rynku nastąpi prezentacja samochodów, a goście wraz z przewodnikiem będą zwiedzać miasto. W godzinach 15.00 – 17.00 przeprowadzony zostanie przez Koło Gospodyń Wiejskich z Masowa „Dziouchy z Klasą” konkurs kulinarny. Będzie też wspólne gotowanie zupy z pieczywa, czyli wodzionki. Potem rozpoczną się zajęcia i konkursy. Zaplanowano warsztaty malowania wzoru opolskiego z twórczynią ludową, warsztaty plastyczne dla dzieci, a także pokazy sztuk walki prowadzone przez ASW Stare Siołkowice. Drugi dzień spotkania zakończy również Rockoteka.

Podsumowanie wydarzenia nastąpi w niedzielę, 30 czerwca. Zaplanowano wyjazdówkową tombolę oraz wręczenie nagród. Miłośnicy garbusów i busów pożegnają się w południe.

Wydarzenie odbywa się pod patronatem medialnym Opowiecie.info.

Zlot w Luboszycach

Fot. Materiały organizatora

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Reporterka. Pisze o tym, czym żyje powiat opolski. Absolwentka politologii na Uniwersytecie Opolskim. Miłośniczka podróży małych i dużych. Ponad wszystko uwielbia góry. Na górskich szlakach spędza większość wolnego czasu. Zdarza jej się śpiewać, głównie w chórze. Uwielbia czytać książki, a przy dobrej pogodzie - jeździć na rowerze.