Koncerty, animacje dla dzieci i rodzin, degustacja dań kuchni całego świata, warsztaty oraz konsultacje. Tak zapowiada się program pikniku integracyjnego „Opolskie Gościnne”. Impreza odbywa się po raz trzeci.

Wydarzenie będzie miało miejsce w najbliższą sobotę, 22 czerwca na Błoniach Politechniki Opolskiej przy ul. Mikołajczyka 3. Rozpocznie się w południe i potrwa do godziny 18.00.

Gwiazdą będzie zespół Piersi. Wystąpią też działające na Opolszczyźnie zespoły, orkiestry, wokaliści i grupy taneczne, jak zespół wokalny Akces, Kamil Kilian czy mażoretki z Prószkowa.

W trakcie pikniku będzie można wziąć udział w warsztatach salsy, szydełkowania czy parzenia herbaty chińskiej. Przewidziano też atrakcje dla najmłodszych: dmuchańce, malowanie twarzy, plecenie warkoczyków i wiele innych. Nie zabraknie strefy gastronomicznej, w której skosztować będzie można dania kuchni azjatyckiej, indyjskiej, meksykańskiej, gruzińskiej, ukraińskiej i polskiej.

Swoje stanowiska informacyjno-konsultacyjne w trakcie pikniku będą prowadziły instytucje takie jak: Politechnika Opolska, ZUS w Opolu, Państwowa Inspekcja Pracy Okręgowy Inspektorat Pracy w Opolu, Komenda Wojewódzka Policji w Opolu, Narodowy Fundusz Zdrowia Oddział w Opolu. Będzie można wyrobić kartę EKUZ oraz poznać szczegóły programu „Profilaktyka 40 Plus”.

Wstęp na imprezę jest wolny. Jej organizatorem jest Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu wraz z opolskim Centrum Integracji Cudzoziemców. Wydarzenie odbywa się pod patronatem honorowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

Jak zapowiadają organizatorzy, piknik to miejsce, gdzie przenikać się wszystkie kultury, czas integracji i radości. „Dołącz do nas. Ciesz się, smakuj, poznawaj. Poczuj opolską gościnność” – zachęcają na facebookowym profilu wydarzenia.

Piknik Opolskie Gościnne

Fot. Materiały organizatora

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Reporterka. Pisze o tym, czym żyje powiat opolski. Absolwentka politologii na Uniwersytecie Opolskim. Miłośniczka podróży małych i dużych. Ponad wszystko uwielbia góry. Na górskich szlakach spędza większość wolnego czasu. Zdarza jej się śpiewać, głównie w chórze. Uwielbia czytać książki, a przy dobrej pogodzie - jeździć na rowerze.