Wszystkie dzieci, w różnych kategoriach wiekowych mogły dziś (17 lutego) konkurować między sobą w swojej ulubionej grze. Takie wydarzenie zostało zorganizowane po raz pierwszy  i już cieszy się dużym zainteresowaniem.

Jest zima, pogoda jest brzydka, dzieci mniej mogą wychodzić, dlatego zdecydowaliśmy się na zorganizowanie czegoś innego, interesującego. Wiemy o tym, że dzieci grają, dostawaliśmy sygnały, żeby (dzieci) zorganizowały sobie jakiś turniej. W ten sposób, podjęliśmy to wyzwanie. Nie wiedzieliśmy jaki będzie odzew, ale okazało się, że dość dużo osób się zapisało, także pomysł okazał się trafiony. Ogólnie zapisanych jest ponad 30 osób. Co ciekawe najmniej osób zjawiło się z kategorii wiekowej 15-18 lat – mówił Maciej Krent, pracownik GOKSiR w Pokoju – Pierwszy raz organizujemy coś takiego. Zorganizowanie takiego wydarzenia jest dość czasochłonne, możliwości są jakie są, ale mimo wszystko się staramy. Myślę, że jak na pierwszą taką imprezę i tak osiągnęliśmy niezły wynik  – dodaje.

Ferie zimowe w pełni. W Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Pokoju odbył się turniej FIFY

Dominik Maciej z uzyskanym dyplomem za uczestnictwo

Zgłoszone zostały 4 kategorie wiekowe, z tym, że w kategorii 15-18 lat zgłosiła się jedynie jedna osoba. Za wzięcie udziału w turnieju, biorący w nim udział otrzymali dyplom za uczestnictwo. Na samym początku odbywało się losowanie i każdy został przydzielony do konkretnej drużyny. W jednym czasie grały dwie osoby i co 22 minuty dochodziło do zmiany. W między czasie w GOKSiR w Pokoju odbywały się także półkolonie, dlatego z pewnością nikt nie skarżył się na nudę. Kto zakończył swój udział w turnieju dołączał do reszty dzieci z półkolonii.

Fot. Natalia Kwosek

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Pedagogiki na Uniwersytecie Opolskim, pasjonująca się muzyką i motoryzacją, a ponadto to uwielbiająca podróżować. Zawsze uśmiechnięta, wierząca, że "To co nas nie zabije, uczyni nas silniejszymi".