W czwartek (16 lutego) grupa piętnastu wolontariuszy, z okazji Tłustego Czwartku, częstowała pączkami przechodniów. Młodzież zachęcała do wzięcia udziału w XVII edycji „Wielkiego Ślizgania”, które w tym roku odbędzie się 4 marca na lodowisku Toropol.

Cała akcja była szerzej zakrojoną inicjatywą, którą organizuje Związek Młodzieży Mniejszości Niemieckiej (ZMMN).

Młodzież zachęcała do wzięcia udziału w XVII edycji „Wielkiego Ślizgania”, które w tym roku odbędzie się 4 marca, tradycyjnie na opolskim lodowisku Toropol. „Wielkie Ślizganie” jest akcją charytatywną, która od kilkunastu lat gromadzi na tafli opolskiego lodowiska blisko 1000 entuzjastów zimowego szaleństwa.

Każdy napotkany przechodzień otrzymał pysznego pączka z informacją na temat „Wielkiego Ślizgania” oraz zachętę do wzięcia udziału w nadchodzącym lodowym szaleństwie. Happening cieszył się dużym zainteresowaniem, wiele z napotkanych osób deklarowało przybycie i wzięcie udziału w akcji. Oczywiście w centrum całego zamieszania znalazł się Fritz, ulubieniec najmłodszych, który również zadeklarował swoje przybycie na ‘Wielkie Ślizganie” – informuje Team Wielkiego Ślizgania.

Jak co roku przygotowano wiele atrakcji m.in. zabawy, konkursy, malowanie twarzy, modelowanie balonów oraz oczywiście szaleństwo na tafli lodowiska w rytmie muzyki DJ Dragon’a. Dzieci oraz młodzież z domów dziecka – goście honorowi imprezy – nie ponoszą żadnych kosztów. ZMMN jako organizatorzy zapewniają im dojazd do Opola, wstęp na lodowisko, darmowe wypożyczenie łyżew oraz ciepły posiłek.

Koszt wstępu dla pozostałych uczestników imprezy wynosi symboliczny 1 złoty. Dochód, uzyskany ze sprzedaży biletów, zostanie przeznaczony na Michała Koston ze Strzelec Opolskich. Chłopiec ma 16 lat i cierpi na idiopatyczną skoliozę młodzieńczą. Bez operacji skolioza będzie dalej postępować, co prowadzi do zwiększenia się bólu, obciążenia układu kostnego i jeszcze większych zwyrodnień, które utrudniają wykonywanie zwykłych czynności ruchowych. Postępująca skolioza prowadzi do zaburzeń funkcjonowania układu krążenia i oddechowego.

Widzimy się 04 marca na lodowisku Toropol. Jazda z pomocą!

 

Fot. Team Wielkiego Ślizgania

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Sekretarka, grafik, menadżer - w portalu Grupa Lokalna Balaton, a obecnie Opowiecie.info od 2016 roku. Prywatnie absolwentka kierunku Ekonomia na Politechnice Opolskiej. Wyznaje w życiu zasadę "Nic nie dzieje się przypadkiem". Zawsze uśmiechnięta optymistka, dla której nie ma rzeczy niemożliwych, zarówno w pracy jak i życiu codziennym.