Festiwal Książki w Opolu. Mikromusic zagra w piątek obok Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej

© archiwum organizatora

Mikromusic zagra w Opolu już w piątek o godz. 20:30. Koncert zostanie zorganizowany w ramach zaplanowanego na najbliższy weekend Festiwalu Książki. Wstęp będzie darmowy.

Koncert odbędzie się na terenie zielonym Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej naprzeciwko Drukarni Opolgraf. Wejść na niego będzie można od strony ul. Niedziałkowskiego.

Mikromusic to zespół łączący w swojej twórczości jazz, trip-hop i rock. W swoim dorobku ma sześć płyt studyjnych i trzy koncertowe. To właśnie w trakcie występów na żywo formacja dostarcza słuchaczom największej ilości muzycznych doznań. „Bezwładnie”, „Takiego chłopaka”, „Tak mi się nie chce”, i „Na krzywy ryj” to jedne z najbardziej rozpoznawalnych utworów zespołu.

Grupa tworzyła piosenki do takich filmów jak „Chemia” Bartosza Prokopowicza i „Konfident” Juraja Nvoty. Członkowie Mikromusic są także autorami muzyki do spektaklu „Trzy wesołe krasnoludki” Konrada Imiela wystawianego w Teatrze Muzycznym Capitol.

Zespół pochodzi z Wrocławia. W 2002 roku założyli go wokalistka Natalia Grosiak i gitarzysta Dawid Korbaczyński. Obecnie w jego skład wchodzą także Robert Szydło (gitara basowa), Adam Lepka (trąbka), Robert Jarmużek (instrumenty klawiszowe), Łukasz Sobolak (perkusja) i Piotr Pluta (realizacja dźwięku).

Źródło: kanał zespołu w serwisie YouTube

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

W dziennikarstwie od 9 lat, w fotografii o rok krócej. Miłośnik narciarstwa, karate i siatkówki, spośród których nie uprawia tylko trzeciej z dyscyplin. Przez całe życie poświęca się sportowi, choć w Opowiecie.info zajmuje się też innymi tematami. W wolnym czasie fotografuje krajobrazy, szczególnie podczas podróży, które tak bardzo kocha.