Sportowe rozgrywki, malowanie twarzy czy loteria fantowa to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekały na uczestników festynu rodzinnego. Impreza odbyła się w piątek (19 maja) na placu przy Publicznej Szkole Podstawowej w Popielowie. 

O godz. 17:00 rozpoczęła się festynowa zabawa, a wraz z nią liczne atrakcje, m.in.: dmuchańce, sportowe rozgrywki, malowanie twarzy, loteria fantowa i bogato wyposażona strefa gastronomiczna. Wszyscy uczestnicy festynu mogli nabyć różnorodne słodkie i słone przekąski, a do picia kawę, herbatę i lemoniadę. Nie mogło zabraknąć także muzyki i występów artystycznych, które ubogaciły całe wydarzenie.

– Zaczynając pracę w tej szkole wiedziałam, że wcześniej odbywały się już takie festyny. Rok po roku więc, pomijając czas pandemii koronawirusa, organizujemy tego typu imprezy rodzinne. Łączymy Dzień Matki i Dzień Dziecka w jedno wielkie święto – mówiła Ewelina Mierzejewska, dyrektorka Publicznej Szkoły Podstawowej w Popielowie. – Rada rodziców mocno się napracowała, aby przygotować tak wiele atrakcji. Są tutaj też stanowiska, które zorganizowali nasi uczniowie starszych klas. Naprawdę jest w czym wybierać i myślę, że ci, którzy przyszli na festyn, nie będą rozczarowani.

Ważną częścią imprezy były stacje edukacyjne, podzielone na tematyczne kategorie. Tam na dzieci czekały różne zadania do rozwiązania, zarówno te sportowe i ekologiczne, jak i logiczno-matematyczne. Ich stopień trudności był przy tym dostosowany do wieku dzieci. Ponadto, oprócz stoisk edukacyjnych, można było korzystać także z tych bardziej rozrywkowych, gdzie odbywało się malowanie twarzy, robienie warkoczyków i tatuaży.

@opowiecie.info Sportowe rozgrywki, malowanie twarzy czy loteria fantowa to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekały na uczestników festynu rodzinnego, który odbył się 19 maja na placu przy PSP Popielów ☀️🌳 #festyn #rodzina #family #freetime #lesuretime #zabawa #szkoła #school #fun #uczeń ♬ A Time of Smile – Made Ariya

– Na festynie jest bardzo fajnie, najbardziej podobają mi się dmuchańce. Już dzisiaj się na nich bawiłem. Jestem tutaj pierwszy raz i naprawdę wszystko jest super. To coś innego niż takie szkolne lekcje – przyznał Mateusz, uczeń 4. klasy.

– Jadłyśmy watę cukrową, piłyśmy taką różową oranżadę i bawiłyśmy się na dmuchańcach. Moja siostra Emilka ma też pomalowaną buzię. Jest tutaj bardzo fajnie – przyznała Kinga, uczennica 3. klasy.

Całość festynu zdobiły rysunki wykonane przez uczniów, tematyczne plakaty i inne plastyczne prace. Dodatkowo dzieci mogły korzystać z tzw. cichego zakątku, gdzie puszczane były filmy i bajki. Swój udział w imprezie mieli także strażacy z OSP Popielów, którzy przygotowali stanowisko, przy którym uczestnicy mogli ćwiczyć udzielanie pierwszej pomocy.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez dyrekcję PSP Popielów, grono pedagogiczne szkoły i radę rodziców.

fot. Milena Skóra

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Public Relations na Uniwersytecie Opolskim. Interesuje się muzyką, chętnie czyta książki rozwojowe. Wolny czas spędza również na macie, ćwicząc jogę.