Tradycyjny festyn sportowy odbył się w sobotę i niedzielę na murawie boiska LKS Popielów. Impreza miała przede wszystkim charakter sportowy, choć nie zabrakło także atrakcji dla oka i ucha.

Festyn jest już stałym punktem imprez rozrywkowych w gminie Popielów. Odbywa się on corocznie na tydzień przed odpustem w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Anielskiej.

W pierwszym dniu (29.07) odbyły się mecze oldbojów pomiędzy drużynami: LZS Mechnice, Start Siołkowice, Toyota Szic Opole oraz LKS Popielów. W finałowym meczu pomiędzy drużyną gospodarzy, a ekipą z Mechnic zwyciężyli ci drudzy. Wieczorem odbyła się zabawa taneczna, która przyciągnęła sporą liczbę osób z gminy, a także spoza.

Kulminacyjnym dniem festynu jest niedziela. Równolegle odbywały się mecze, a na scenie występowały kolejne grupy. Swój talent wokalny zaprezentowała Ania Bola, która wykonała m.in. piosenkę „Hallelujah”. Młodzi chłopcy zmierzyli się w pojedynku szkółki piłkarskiej. Zaprezentowane zostały sztuki walki tj. brazylijskie jiu-jitsu czy karate w wykonaniu chłopców z klubu Next Level BJJ Opole oraz Akademii Walki w Lewinie Brzeskim. Orkiestra dęta z OSP Dobrzeń Mały wygrała parę utworów, do których festynowiczom nóżka sama podrywała się do tańca.

Poza występami odbyła się loteria fantowa. Zbigniew Buła prowadził konkursy dla dzieci, a restauracja Popielanka zapewniła katering. Nie zabrakło dmuchanych zjeżdżalni czy torów przeszkód dla najmłodszych. Prezes klubu rozdał także dzieciom drobne prezenty – cukierki i maskotki. Po rozlosowaniu głównych nagród odbyła się disco zabawa. Przygrywał DJ DamiX’x.

Fot.: Marcin Luszczyk

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie