300 młodych sportowców stanęło na starcie w finale wojewódzkim w lekkoatletyce na Stadionie Opolskich Olimpijczyków.

Dzieci z rocznika 2006 i młodsi rywalizowali w 10 konkurencjach lekkoatletycznych. Paulina Bartosz z PSP w Łubnianach na najdłuższym dystansie, czyli 1000 m, pokonała wszystkie rywalki i jako pierwsza stanęła na najwyższym stopniu podium. Na uwagę zasługuje fakt, że Paulina jest uczennicą czwartej klasy i w tym roku szkolnym to jej kolejny sukces oraz medal zdobyty w zawodach na szczeblu wojewódzkim.

Ostatnią konkurencją mistrzostw była sztafeta szwedzka (400mx300mx200mx100m). Po raz drugi, złoty medal przypadł łubniańskiej szkole. Sztafeta dziewcząt w składzie Paulina Faltin, Monika Sowa, Zuzanna Król oraz Paulina Knopp nie dała żadnych szans rywalkom i z dużą przewagą przybiegła na metę jako pierwsza.