Flagę Unii Europejskiej, zgodnie z obietnicą, powiesili dzisiaj działacze KOD na Urzędzie Wojewódzkim w Opolu.

Flaga Unii powiewała nad UW wiele lat. Ostatnio wojewoda opolski zdecydował się ją zdjąć. To spotkało się ze zdecydowanym sprzeciwem ze strony działaczy KOD, którzy podczas poprzedniej miesięcznicy wezwali wojewodę do ponownego wywieszenia flagi. Zapowiedzieli, że jeżeli wojewoda tego nie zrobi – sami to uczynią. Zwrócili się do wojewody na piśmie.

„Jako mieszkańcy miasta Opola chcielibyśmy zwrócić się do Pana z pewną sprawą. Z przykrością zauważyliśmy brak flagi Unii Europejskiej na budynku Urzędu Wojewódzkiego w Opolu. Flaga ta od wielu lat miała tam swoje miejsce obok flagi Polski i barw Opolszczyzny. Jej obecność podkreślała przynależność społeczności naszego regionu do wielkiej wspólnoty europejskiej, a także bogate związki miast naszego województwa z miastami partnerskimi z innych państw europejskich. Mamy cichą nadzieję, że jej brak jest jedynie wynikiem niedopatrzenia lub zaniedbania któregoś z urzędników odpowiedzialnych za dbałość o należyty wygląd Urzędu Wojewódzkiego. W związku z tym przekazujemy na ręce Pana Wojewody załączoną flagę UE i liczymy, że zostanie ona w ciągu najbliższego tygodnia umieszczona na budynku, zgodnie z oczekiwaniami dużej części mieszkańców naszego regionu.
Jeśli jednak w dalszym ciągu nie uda się Państwu zawiesić tejże flagi, to informujemy niniejszym, iż jesteśmy gotowi zaoferować naszą pomoc. Chętnie sami pokryjemy koszty i dokonamy wywieszenia flagi UE w należnym jej miejscu na budynku Urzędu Wojewódzkiego.”

Otrzymali odpowiedź z wykładnią Najwyższej Izby Kontroli, która stwierdza, że flaga na budynku opolskiego UW może być wywieszana tylko okazjonalnie.

– Przypomnijmy, że w Brukseli przed siedzibą Unii łopoce polska flaga. Co by było gdyba ją też zdjęto ? – pytał dziś Waldemar Hartman z opolskiego KOD.

Flaga zawisła. Piotr Paciorek który flagę wywieszał został spisany przez policję. – To na wypadek, gdyby wojewoda zażądał od nas wyjaśnień – tłumaczyli funkcjonariusze.

foto: melonik

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Jeden komentarz

  1. Pingback: Błękit jest w nas | ruchkod.pl

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.