Od niedawna oczy i uszy opolan znów zachwyca fontanna zamontowana jesienią przed gmachem Filharmonii Opolskiej przy ul. Krakowskiej w Opolu. Wokół niej chętnie bawią się m.in. dzieci podziwiając tryskające strumienie wody, które spektakularnie prezentują się szczególnie wieczorami gdy są podświetlane w różnych kolorach. 

Fontanna pod filharmonią gra słynne utwory muzyki klasycznej, m.in. „Time To Say Goodbye” Andrea Bocellego czy „Wiosnę” Antonio Vivaldiego.

O której gra fontanna przed filharmonią?

Te wyjątkowe pokazy i spektakle odbywają się pięć razy dziennie. Warto się więc pojawić w tym rejonie o godz. 12.00, 15.00, 19.00, 20.00 lub 21.00.

– Moje dzieci uwielbiają te pokazy, dlatego chętnie tu zaglądamy w cieplejsze dni. Muzyka połączona z tryskającą fontanną daje wspaniały efekt – uważa Agnieszka Szeląg z Opola, którą spotkaliśmy podczas czwartkowego pokazu fontanny.

Fontanna przed Filharmonią Opolską znów gra i relaksuje mieszkańców [WIDEO, ZDJĘCIA]

– Bardzo mi się podobają zmiany po remontach w tej okolicy. W końcu można odpocząć w miłym miejscu, a przede wszystkim spacerować po równym deptaku z wózkiem

Z wiosną do życia budzą się miejskie fontanny

– W Opolu działają już wszystkie fontanny za wyjątkiem tej na stawie Zamkowym. Na stawie trwają jeszcze prace konserwacyjne. Od maja, a może wcześniej, będą już działały wszystkie fontanny w mieście – informuje Katarzyna Oborska-Marciniak, rzecznik opolskiego ratusza. 

Przypomnijmy, że grająca fontanna została zbudowana w ramach I etapu rewitalizacji ul. Krakowskiej w Opolu, który wyniósł ok. 15 mln zł.
Ta część modernizacji głównego deptaka w mieście zakładała jeszcze remont kamienicy na ul. Damrota, w której ma mieścić się Centrum Dialogu Obywatelskiego, a także utworzenie przejścia nad Młynówkę i przebudowanie podwórek przy Krakowskiej.
W drugiej części projektu rewitalizacji Krakowskiej, w miejscu wyburzonej kamienicy pod numerem Krakowska 32, powstaje Centrum Aktywizacji Społecznej.
Etap I i II kosztuje prawie 38 mln zł.

Fot. Anna Konopka

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarka, redaktor wydania miesięcznika Opowiecie.info. Wcześniej związana przez 10 lat z Nową Trybuną Opolską w Opolu. Pisze o tym, czym żyje miasto, z naciskiem na kulturę. Fanka artystów i muzyków, brzmień pod każdą postacią oraz twórczych inicjatyw. Lubi dużo rozmawiać. W wolnym czasie jeździ na koncerty i festiwale, czyta książki i ogląda filmy – dość często o mafii.