W niedzielne popołudnie w parku przy pałacu w Żyrowej wybrzmiały  utwory rodziny Straussów i im współczesnych kompozytorów.

W minioną niedzielę 4 lutego odbyła się Wielka Gala Noworoczna podczas której licznie zgromadzona publiczność wysłuchała koncertu wielkich dzieł dynastii Straussów: Walce, Polki, Czardasze i Marsze. Dwie godziny pysznej zabawy przy muzyce wiedeńskiej  w wykonaniu Orkiestry Symfoniczna im. Johanna Straussa Filharmonii Uniwersyteckiej, pod  batutą Bartosza Żurakowskiego wprawiło zebraną publiczność w doskonały nastrój, która sowicie nagradzała artystów oklaskami. Solowe partie  na skrzypcach grał Wiktor Kuźniecow  – wybitny muzyk, laureat Konkursu im. Nicolo Paganiniego w Genui, solista i koncertmistrz Orkiestry Kameralnej „Leopoldinum”, z którą występował na wielu estradach Europy. Jest założycielem i szefem oraz dyrektorem artystycznym Wrocławskiego Zespołu Solistów Ricordanza, pedagogiem w Akademii Muzycznej we Wrocławiu oraz dyrektorem artystycznym odbywającego się tam Festiwalu im. Nicolo Paganiniego.

Para taneczna Ewa Polesińska oraz Marcin Karpiński, którzy na co dzień trenują w dobrzeńskiej sekcji Dance Team uświetniła wydarzenia zjawiskowym pokazem tanecznym w rytm wiedeńskich walców.

Jak się okazało nie brakuje melomanów i fanów wiedeńskich kompozycji o czym świadczył wypełniony po brzegi namiot w którym odbywał się koncert. Póki co w samym pałacu trwają jeszcze prace remontowe, które docelowo przywrócą użyteczność zabytkowej budowli, która budzi zachwyt osób odwiedzjących żyrowskie strony.

Całość wydarzenia została objęta Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Opolskiego Andrzeja Buły.

Patronat medialny nad wydarzeniem; Opowiecie.info

 

 

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Redaktor w Opowiecie.info. Niepoprawna optymistka podzielająca słowa Stanisława Lema "Bądź dobrej myśli, bo po co być złej".