Największa inwestycja w historii Zakładów Produkcyjnych Nutricia w Opolu rozpoczęta. Jej koszt to ponad 230 milionów złotych. Na dzisiejszej (13 września) uroczystej inauguracji pojawił się m.in. szef DANONE Antoine de Saint Afrique. 

Uroczystość rozpoczęło, jak przystało na standardy firmy, krótkie szkolenie BHP oraz przypomnienie zasad poruszania się po terenie zakładu. Na konferencję zaproszono szefostwo Zakładów Produkcyjnych Nutricia, władze miasta Opola, województwa opolskiego oraz polityków z regionu. Nie zabrakło również pracowników samego zakładu.

Wieloletnie doświadczenie i koncentracja na potrzebach pacjenta leżą u podstaw naszej strategii w obszarze specjalistycznego żywienia medycznego. Rozbudowa linii produkcyjnej w opolskim zakładzie przełoży się na zwiększenie innowacyjności DANONE, bazując na naszym wieloletnim doświadczeniu w tym obszarze. Inwestycja zwiększy również elastyczność naszego łańcucha dostaw, co oznacza, że będziemy mogli jeszcze lepiej odpowiedzieć na potrzeby większej liczby pacjentów lokalnie, a jednocześnie realizować naszą misję, jaką jest niesienie zdrowia przez żywność tak wielu ludziom, jak to możliwe. Ta rozbudowa jest najnowszym przykładem realizacji strategii Renew DANONE, ponieważ inwestujemy w odpowiedź na zmieniające się potrzeby zdrowotne społeczeństwa i rozwijamy naszą kategorię specjalistycznego żywienia – mówi Antoine de Saint-Affrique, CEO DANONE.

Na scenie zasiedli Artur Ludwiczak – prezes zarządu Nutricia Polska, Borys Zhyhalov  – Dyrektor Przemysłowy SN Polska oraz szef DANONE – Antoine de Saint Afrique.

Nutricia od zawsze jest i była specjalistą w żywieniu dzieci. Każdy z nas, który posiada dzieci z pewnością zna takie marki jak Bebiko, Bebilon czy Bobovita. Jednak nie możemy nie spoglądać na demografię Europy i Polski, my jako firma spoglądamy na to od lat. Dlatego rozwijamy kategorię produktów specjalizujących się w żywieniu osób starszych lub osób o szczególnych potrzebach np. pacjentów onkologicznych. To właśnie takie produkty będziemy produkować w Opolu. Do tej pory posiadamy jedną taką fabrykę w Norwegii, dlatego gdy postanowiliśmy rozwinąć tę gałąź i postawić drugą to Opole było naszym pierwszym wyborem i jesteśmy z tego bardzo dumni – mówił  Artur Ludwiczak – prezes zarządu Nutricia Polska.

W nowym zakładzie będą powstawać produkty dla osób w ciężkich stanach chorobowych. Na chwilę obecną produkty Nutricii podawane są we wszystkich szpitalach w Polsce. A to nie wszystko, ponieważ asortyment ma również zastosowanie w przypadku opieki domowej, kiedy pacjent ciężko chory pozostaje pod opieką rodziny, a nie placówki szpitalnej. Co ważne taka opieka jest całkowicie refundowana przez NFZ, a jej koszt wynosi często 3 – 4 razy mniej niż w przypadku pobytu w szpitalu.

Borys Zhyhalov podkreślał, że choć oficjalne rozpoczęcie projektu odbyło się dziś, to prace nad nim trwają już od ponad pół roku. Jak zapowiada pierwszy produkt wyjedzie z fabryki w Opolu w kwietniu 2025 roku. W zakładzie zostanie zatrudnionych około 500 osób, co stwarza doskonałą okazję dla mieszkańców Opola i Opolszczyzny na znalezienie lub zmianę pracy.

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie