Sąd Okręgowy w Opolu odrzucił wniosek w trybie wyborczym Pawła Kukiza przeciwko Witoldowi Zembaczyńskiemu. Wyrok nie jest prawomocny.

O sprawie pisaliśmy:

https://opowiecie.info/zembaczynski-zada-by-kukiz-oddal-43-mln-ktore-otrzymal-premiera-dla-zwiazanej-nim-fundacji/
https://opowiecie.info/atak-posla-opozycji-opolu/
https://opowiecie.info/atak-posla-witolda-zembaczynskiego-niebezpieczny-precedens/
https://opowiecie.info/ultimatum-zembaczynskiego/
https://opowiecie.info/przyzwolenie-agresje-sprawca-napasci-witolda-zembaczynskiego-wolnosci-sie-glowe-pukna/

Kukiz wnosił o zakazanie Zembaczyńskiemu rozpowszechniania nieprawdziwych informacji jakoby premier przekazał mu  4,3 mln zł na działalność jako jedynki PiS . Żądał także sprostowania i przeprosin oraz w płacenia 4300 zł na organizacji wskazanej we wniosku.

Sąd w całości żądania Kukiza odrzucił i zasądził od niego  na rzecz Zembaczyńskiego kwotę 257,00 zł zwrotu kosztów zastępstwa procesowego.

Przypomnijmy jeszcze wpis Kukiza na Facebooku z 2 września, wpis , który obnaża pełnie jego chamstwa i buty.

Zembaczyński wygrywa z Kukizem w trybie wyborczym

A Zembaczyński nie przestaje drążyć rozliczeń fundacji, z którą Kukiz jest tak blisko związany i zadaje kolejne pytania. Między innymi dlaczego  koszty administracyjne fundacji wzrosły 31 tys. w 2020 roku  do miliona trzystu dwudziestu tysięcy zł. w 2022 roku? – To gigantyczny wzrost. Chciałbym wiedzieć czym został spowodowany? – pyta Zembaczyński. – Dlaczego zbiórka publiczna z 2017 roku, podczas której zebrano ponad 250 tys. złotych nie została rozliczona? – pyta dalej Zembaczyński. – Czy fundacja , która nie rozliczyła zbiórki powinna otrzymać tak duże dotacje? – pyta Zembaczyński.

Zembaczyński wygrywa z Kukizem w trybie wyborczym

Fot. Kapitan

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.