W Starych Siołkowicach odbył się koncert charytatywny w ramach ogólnopolskiej kampanii „Hospicjum to też życie”.  Na słuchaczy czekał różnorodny repertuar.

Hospicjum w Starych Siołkowicach dołączyło do ogólnopolskiej kampanii, pokazującej, że takie placówki nie muszą się kojarzyć tylko z ludzkim cierpieniem i śmiercią. W ramach akcji Hospicjum to też życie został zorganizowany tam koncert charytatywny Głosy dla hospicjów.

Przed licznie zgromadzoną publicznością w auli Warsztatów Terapii Zajęciowej wystąpili uczniowie ze szkół w Starych Siołkowicach i Chróścicach. Wykonali oni przygotowane piosenki. Część z nich zagrała na instrumentach m.in. flecie i keyboardzie. Czworo siołkowickich dzieci zaprezentowało się w tańcu.

Swoimi umiejętnościami wokalnymi zachwycili uczestnicy WTZ, którzy należą do zespołu Luzacy. Ogromne wzruszenie wzbudził duet uczestniczki Sandry i terapeutki Katarzyny. Wykonały one piosenkę „Mamo, Bóg się nie pomylił”. Wyjątkowym gościem był Mariusz Buczek, artysta z Wołczyna. Jego głos pięknie komponował się z wygrywanymi dźwiękami gitary.

– Już po raz szesnasty odbywa się ogólnopolska kampania Hospicjum to też życie. Byliśmy jej częścią, ponieważ chcemy przełamać negatywne stereotypy w myśleniu o hospicjach. W tych miejscach nie brakuje życia i radości, co staramy się regularnie pokazywać promując ideę wolontariatu lub odwiedzin naszych pacjentów – mówi Malwina Kupczyk, kierowniczka siołkowickiego hospicjum.

Wszystkie występy zostały nagrodzone ogromnymi brawami. Na ręce dyrektorów szkół wręczone zostały oficjalne podziękowania, zaś uczniowie otrzymali drobne upominki. Po zakończonym koncercie chętni wsparli datkami zbiórkę na rzecz Hospicjum w Starych Siołkowicach.

Fot. Krzysztof Kudla

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie