W trakcie realizacji są remonty nawierzchni na drogach gminnych. Koszty prac w 70% pokryje pozyskane dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. 

Z końcem września wicewójt gminy Popielów Artur Kansy-Budzicz wraz z skarbnik Magdaleną Gandyrą podpisał dokumenty związane z dofinansowaniem dla czterech projektów inwestycyjnych. Gmina nie zwlekała i remonty dróg rozpoczęły się już w październiku.

W Popielowie wyremontowane zostaną cztery drogi. Na ul. Wiatraki prace obejmują: korytowanie starej nawierzchni drogi i wykonanie nowej podbudowy z kamienia łamanego oraz położenie warstwy asfaltu wraz z utwardzeniem poboczy. Wykonane zostanie również odwodnienie powierzchniowe oraz oświetlenie. Inwestycja pochłonie 576 527,52 zł. Remonty powierzchniowe zostaną przeprowadzone na Kabachach na ulicach Moniuszki, Kraszewskiego i Zielonej za kwotę 745 641,18 zł.

Nowego asfaltu w Starych Siołkowicach doczeka się aż pięć dróg. Na ul. Warszawskiej remontowany odcinek zostanie odpowiednio ukształtowany i poszerzony do szerokości 3,5 m, a następnie pokryty nawierzchnią asfaltową aż do granicy z Chróścicami. Powstaną tam mijanki, a pobocze zostanie utwardzone. Koszt remontu wynosi 421 099,55 zł. Na ulicach Wacława, Zamkniętej, Przyszłości i Wolności zostanie sfrezowana istniejąca nawierzchnia, a w zamian powstanie nowa o grubości 4 cm. Również tutaj zostaną utwardzone pobocza i powstanie odwodnienie powierzchniowe. Zadanie zostanie zrealizowane za 684 708,77 zł.

Remonty dróg mają zakończyć się do 30 listopada br. Ich wykonawcą jest firma PD TRAKT z Kluczborka. Wszystkie remonty zostaną w większości opłacone w ramach pozyskanego dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych. Gmina Popielów pokryje tylko 30% wszystkich kosztów.

Remont ul. Wiatraki w Popielowie:

Fot. Marcin Luszczyk

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie