Pyszne jedzenie, muzyka, konkursy i tańce. Tego z pewnością nie mogło zabraknąć podczas świętowania ,,Gminnego Dnia Seniora”. Impreza odbyła się w niedzielę (20 listopada) o godz. 18:00 w Domu Kultury w Karłowicach.

W niedzielnej zabawie uczestniczyć mogli wszyscy seniorzy mieszkający w sołectwach gminy Popielów: Karłowice, Popielów, Stare Siołkowice, Kaniów, Kurznie, Kuźnica Katowska, Lubienia, Nowe Siołkowice, Popielowska Kolonia, Rybna, Stare Kolnie i Stobrawa.

– Dzisiejsze wydarzenie jest podsumowaniem aktywności i zaangażowania seniorów z naszej gminy, a przede wszystkim Klubu Seniora w Popielowie, w Lubieni i w Karłowicach – mówiła Sybilla Stelmach, wójt Gminy Popielów. – Dodatkowo łączymy to z działalnościami organizowanymi przez Samorządowe Centrum Kultury, Turystyki i Rekreacji w Popielowie oraz Domu Kultury w Karłowicach. Wielką radością jest dla mnie to, że seniorzy są chętni do wspólnej zabawy i integracji. Mam nadzieję, że zabawa potrwa do samego rana.

Już na początku imprezy seniorzy zostali poczęstowani ciepłym posiłkiem, kawą i herbatą. Dla urozmaicenia menu zabrali ze sobą także swoje ulubione słodkie i słone przekąski oraz napoje. Później zabawa rozpoczęła się już na dobre. Seniorzy tańczyli w rytm muzyki, brali udział w licznych  konkursach i zabawach. 

– Brakowało nam takiego wydarzenia, które łączyłoby seniorów na terenie całej gminy Popielów – zaznaczyła Bernadetta Kampa, animatorka ,,Gminnego Dnia Seniora’’ w Domu Kultury w Karłowicach. – Seniorzy potrzebują się spotkać i spędzić razem czas, a taka impreza jest do tego idealną okazją. 

,,Gminny Dzień Seniora’’ zorganizowała Gmina Popielów, Samorządowe Centrum Kultury, Turystyki i Rekreacji w Popielowie i Dom Kultury w Karłowicach. 

fot. Milena Skóra

 

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Public Relations na Uniwersytecie Opolskim. Interesuje się muzyką, chętnie czyta książki rozwojowe. Wolny czas spędza również na macie, ćwicząc jogę.