Sezon na morsowanie rozpoczął się już na dobre. Morsy z gminy Popielów również nie tracą czasu i w pełni delektują się lodowatymi kąpielami. W niedzielę (20 listopada) o godzinie 13:00 na kąpielisku w Nowych Siołkowicach odbyło się kolejne morsowanie.

Grupa Morsów z gminy Popielów działa już około 5 lat. W przeciągu tego czasu do morsowania przekonało się wiele osób, zarówno tych młodszych, jak i starszych.

– Obecnie stała grupa morsów w naszej gminie to około 30 osób, ale często ta liczba się zmienia, bo dołączają do nas również inni, którzy morsują tylko sporadycznie – przyznała Justyna Ogrodnik, uczestniczka Morsów Gminy Popielów. – Tworzymy bardzo zgraną społeczność, która z roku na rok stale się powiększa. W jesienne i zimowe miesiące spotykamy się regularnie co niedzielę. Ci zaś, którzy wolą częstsze kąpiele morsują także w środy oraz przy okazji obchodów różnego rodzaju świąt.

Do morsowania należy się przygotować. Zanim wejdziemy do wody trzeba dobrze rozgrzać cały organizm. Z kolei po skończonym morsowaniu powinniśmy się ogrzać np. wypić ciepłą herbatę czy okryć się kocem.

– Do zimnych kąpieli zachęcam wszystkich, którzy chcą się przekonać, jak morsowanie pozytywnie oddziałuje na funkcjonowanie naszego organizmu – dodała Justyna Ogrodnik. – Ma ono zbawienny wpływ na serce i wydolność płuc. Kąpiele pomagają m.in. w problemach reumatycznych, wzmacniają układ odpornościowy i przyczyniają się do zrzucenia zbędnych kilogramów. Jeśli spędzimy 10 minut w zimnej wodzie, to tak, jakbyśmy przebiegli 5 km. Zanim zdecydujemy się jednak na pierwsze morsowanie, warto zapytać lekarza, czy na pewno jest ono dla nas bezpieczne. 

Do wspólnego morsowania zapraszamy chętnych w każdą niedzielę o 13:00 na kąpielisku w Nowych Siołkowicach.

fot. Monika Głowacz

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Public Relations na Uniwersytecie Opolskim. Interesuje się muzyką, chętnie czyta książki rozwojowe. Wolny czas spędza również na macie, ćwicząc jogę.