– Urząd Miejski w Grodkowie kupił maseczki dla seniorów i osób niepełnosprawnych – mówi Elżbieta Bieniek, kierowniczka Ośrodka Pomocy Społecznej w Grodkowie. –  Pracownicy OPS wydawali je dla mieszkańców miasta, a na wsiach rozprowadzali je sołtysi.

– Na początku myśleliśmy, że uda nam się wydawać po trzy maseczki na osobę za darmo. Ale niestety okazało się, że możemy tylko po dwie – dodaje Dorota Zawadzka, inspektor do spraw promocji w Urzędzie Miejskim w Grodkowie. – Na terenach wiejskich maseczki były rozwożone bezpośrednio dla każdego seniora. Zajmowali się tym sołtysi. Każdy mógł też przyjść i samodzielnie je odebrać. Jeżeli okaże się, że pomoc jest niewystarczająca, to sołtysi mogą informować gminę, jakie są potrzeby.

Zakup i rozprowadzanie maseczek to niejedyna forma pomocy, jaką Urząd Miejski i Ośrodek Pomocy Społecznej w Grodkowie skierowały do osób starszych. – Zakupy dla seniorów są robione na bieżąco, jeśli tylko dostaniemy na nie zlecenie  – zapewnia Elżbieta Bieniek. – W akcję pomocy zaangażowali się też harcerze.

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze