Galeria sztuki Współczesnej w Opolu zaprasza na wernisaż Grupy Murki, która prezentować będzie projekt pt. LATEM LAĆKI TO KLAPKI.

Murki to grupa streetartowa tworząca w przestrzeni Opola. Od początku swojej działalności przypadającej na lato 2017 grupa stworzyła ok. 20 murali, w tym realizacje dla Fundacji Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym, Pubu Highlander czy Publicznej Szkoły Podstawowej w Grodźcu. Ich prace można oglądać min. na Wyspie Bolko, wzdłuż rzeki Odry, kanału Ulgi oraz Opolskiej Wenecji. Są autorami ilustracji wrześniowego wydania Kultury w Formacie A2 (2017). Murki wydały także dwa ziny będące oryginalnymi przewodnikami po mieście oraz twórczości grupy. Dochód ze sprzedaży zinów oraz wpłaty z internetowej zbiórki (https://pomagam.pl/murki) przeznaczone są na farby i niezbędne materiały do realizacji kolejnych prac.

Wernisaż będzie miał miejsce w aneksie Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu w najbliższy czwartek (22 lutego) o godzinie 18:00. W imieniu organizatorów serdecznie Państwa zapraszamy! 

Projekt:

Latem laćki to klapki

23.02–11.03.2018

Wernisaż: czwartek 22.02, godz. 18:00

Galeria Aneks GSW

muzyka: Coach Motel www.facebook.com/CoachMotel

Materiał: GSW OPOLE 

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie