W tym roku, na Święcie Piwa, pojawiło się wielu wystawców, zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Wydarzeniu towarzyszą także, organizowane po raz pierwszy, Dni Czeskie w Opolu. Impreza potrwa od piątku (29.09) do niedzieli (01.10).

Dziś (29 września) na opolskim rynku, obok ratusza, stanął ogromny namiot, który został otwarty o godz. 16.00, rozpoczynając tym samym wspólną biesiadę, która ma potrwać trzy dni. W programie m.in.: koncerty, degustacje, czy konkursy z nagrodami.

Dzieje się dużo! Święto Piwa po raz szósty odbywa się już w Opolu. Na rynku stanął olbrzymi namiot biesiadny, gdzie od piątku do niedzieli odbywać się będzie biesiada piwna. Pojawiło się wiele lokalnych browarów, ale nie zabrakło także piw z zagranicy, jak chociażby z Czech, a to dlatego, że po raz pierwszy w Opolu odbywają się Dni Czeskie. Jak wiemy Czesi są znani z dobrego piwa i z biesiad piwnych, dlatego też jesteśmy ciekawi, jak ocenią nasze wydarzenie. Obecne są także browary niemieckie, czy holenderskie, w sumie kilkadziesiąt różnych gatunków piwa-mówił Łukasz Śmierciak, Naczelnik Wydziału Promocji Urzędu Miasta Opole-Z kolei na scenie dużo muzyki, bawarskiej, czeskiej i orkiestrowej. Zaś krótko po godz. 18.00 odbędzie się oficjalne otwarcie imprezy przez prezydenta miasta oraz odszpuntowanie pierwszej beczki piwa, a później wspólna zabawa-dodaje Łukasz Śmierciak.

Harce, pląsy i zabawy taneczne. Święto Piwa po raz szósty w Opolu

Na scenie pojawili się m.in.: utwory Antonina Dvořako oraz Bedřicha Smetany w aranżacji Edaich i Matyldy Uszyńskiej, występ orkiestry dętej „Glogovia Brass” oraz zabawa taneczna  zespołem „Olaboga Band”, aż do godz. 24.00.

@opowiecie.info #opole #piwo #rozrywka #dniczeskie #czechy #świętopiwa #szósteświętopiwa #rynek #ratusz #zabawataneczna #koncert ♬ Get Ready For The Future – Silverberg & Anna Graceman

Ta impreza od zawsze cieszyła się dużym zainteresowaniem. Problem, który pojawia się  co roku, to zmieszczenie namiotu, na rynku, który w Opolu jest dość kameralny. Ludzie pytają o Święto Piwa, w czasie pandemii wydarzenie się nie odbywało, ale wiele osób pisało do nas z zapytaniem, czy impreza jeszcze kiedyś pojawi się w kalendarzu wydarzeń-mówił Łukasz Śmierciak.

Wstęp na wydarzenie jest całkowicie bezpłatny. Osoby w każdym wieku mogą znaleźć coś dla siebie!

Harmonogram na następne dni wygląda następująco:

Sobota, 30 września

14.00 Otwarcie namiotu biesiadnego

14.30 Prezentacja regionów partnerskich z Czech (konkursy z nagrodami)

16.00 Utwory Antonina Dvořaka oraz Bedřich Smetany w aranżacji Juli Edaich i Matyldy Uszyńskiej

17:00 „Przeboje, które znamy i kochamy” w wykonaniu wokalistów Studio Piosenki „Metro Opole” L Wocial

20:00 Koncert zespołu Los Cubanitos

22:00 zabawa taneczna. Największe przeboje tegorocznych wakacji

00:00 Zakończenie imprezy

Niedziela, 1 października

14:00 Otwarcie namiotu biesiadnego

15.30 wytęp czeskiego zespołu ludowego „CM Opavasti Gizdi”

17:00 Biesiada Śląska-Happy Jędrowski Show

21:00 Zakończenie imprezy

Serdecznie zapraszamy do dalszej biesiady!

Portal Opowiecie.info objął to wydarzenie patronatem medialnym.

Fot. Natalia Kwosek

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Pedagogiki na Uniwersytecie Opolskim, pasjonująca się muzyką i motoryzacją, a ponadto to uwielbiająca podróżować. Zawsze uśmiechnięta, wierząca, że "To co nas nie zabije, uczyni nas silniejszymi".