15 z 16 głosów, wśród delegatów kół DFK gminy Dobrzeń Wielki, uzyskał dotychczasowy wójt Henryk Wróbel, i to jego poprze Mniejszość Niemiecka w najbliższych wyborach samorządowych.

Jedynym kontrkandydatem Wróbla był przewodniczący Rady Powiatu Opolskiego Stefan Warzecha. Wycofał on jednak swą kandydaturę jeszcze przed głosowaniem.

Wróbel ma sporo pomysłów na najbliższe lata. Czuje się poza tym w obowiązku doprowadzić gminę do stanu równowagi po stratach, jakie pociągnęło za sobą powiększenie Opola, któremu nie potrafił zapobiec.

– Mamy jeszcze trzy lata z pieniędzmi, które przekazywać nam będzie Opole. Tylko trzy lata. W tym czasie musimy wypracować nowe metody pozyskiwania dochodów, a z drugiej strony obniżyć koszty utrzymania, żebyśmy w 2020 roku nie obudzili się z prawie trzymilionową dziurą w budżecie – mówi Wróbel.

– Już dawno myślano o tym, by Dobrzeń Wielki stał się miastem. Od lat spełnia wszystkie warunki pod każdym względem. Broniliśmy się przed tym, ale myślę, że nadszedł czas, by w ten sposób uciec do przodu – dodaje wójt.

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.