Konkurs literacki „Historie z naszych stron” został rozstrzygnięty w środę 3 kwietnia. Nagrody laureatom wręczył Wójt Gminy Piotr Szlapa, który objął patronatem honorowym tę inicjatywę.

Do konkursu wpłynęło kilkanaście prac, które oceniała komisja przyznając stosowną punktację. To z kolei pozwoliło na wyłonienie laureatów w trzech kategoriach.

Dorośli:

Aleksandra Baucz oraz Marta Wosch I msc exequo

Szkoły ponadpodstawowe:

Fabian Kaluża I msc

Szkoły podstawowe:

Adam Cholewa msc I

Dominika Kolodziej msc II

Marek Kokot msc III

Jury postanowiło przyznać także wyróżnienia, które trafiły do: Floriana Barczyka, Elizy Glied, Jakuba Krawczyka i Maksymiliana Taszyckiego. Wszyscy otrzymali dyplomy oraz bony.

„Historie z naszych stron” to konkurs, który ogłosił dobrzeński dom kultury i odbył się po raz pierwszy. Wiodącym założeniem konkursu było zainspirowanie uczestników do podejmowania samodzielnych poszukiwań  dotyczących przeżyć członków rodziny, sąsiadów lub znajomych z uwzględnieniem okresu wojennego i/lub powojennego, znaczących wydarzeń mających wpływ na życie lokalnej społeczności w celu zrozumienia procesów historycznych. Była to także sposobność do zachowania fragmentu lokalnej historii przelewając ją na papier.

Jak zapewnił organizator konkurs z pewnością doczeka się kontynuacji, a chętnych zaprasza do wzięcia udziału już w przyszłym roku.

Patronat medialny nad wydarzeniem: Opowiecie Info

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Redaktor w Opowiecie.info. Niepoprawna optymistka podzielająca słowa Stanisława Lema "Bądź dobrej myśli, bo po co być złej".