Norbert Honka udzielił poparcia kandydaturze Arkadiusza Wiśniewskiego na stanowisko prezydenta Opola. Jest natychmiastowa reakcja TSKN.

„W związku z oświadczeniem pana dr. Norberta Honki odnośnie poparcia jakiego udziela panu Arkadiuszowi Wiśniewskiemu jako kandydatowi na Prezydenta Opola, pragnę poinformować, iż pan dr Norbert Honka w tym zakresie reprezentował tylko i wyłącznie swoją prywatną opinię” – czytamy w oświadczeniu Rafała Bartka, przewodniczącego TSKN.

Takie zachowanie dr. Honki jest o tyle dziwne, że miał pełną świadomość, iż organizacja, którą reprezentuje podjęła inną decyzję. Jest członkiem zarządu wojewódzkiego TSKN  i uczestniczył w posiedzeniu 3 września, na którym podejmowano uchwałę w sprawie poparcia kandydatury Marcina Gambca.

Sprawa ta, po wyborach, będzie rozpatrywana przez zarząd TSKN.

Jednocześnie Rafał Bartek poinformował o losie skargi złożonej w trybie wyborczym na Komitet Wyborczy Wyborców Macieja Sonika.

Wyrok uprawomocnił się w ciągu 24 godzin, czyli około godziny piętnastej.

Fot. melonik

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.