Franciszek Wilczek i Andrzej Bojarski zostali uhonorowani tytułem honorowego obywatela. Wręczenia muzykom przyznał wójt Leonard Pietruszka.

Podczas XVIII sesji radni gminy Komprachcice podjęli uchwały dotyczące nadania tytułu Honorowy Obywatel Gminy Komprachcice. Takie odznaczenia przyznano dwóm miejscowym działaczom – Franciszek Wilczek i Andrzej Bojarski.

Pierwszy z panów zasila szeregi Myśliwskiej Orkiestry Gminy Komprachcice. Jest pasjonatem i popularyzatorem muzyki wykonywanej przez orkiestry dęte. Wilczek jest autorytetem dla wielu młodych, początkujących muzyków. Pokazuje, że trzeba nieustannie dążyć do obranego przez siebie celu.

Andrzej Bojarski jest kapelmistrzem Myśliwskiej Orkiestry Dętej Gminy Komprachcice. Zespół, pod jego batutą, osiągnął liczne sukcesy na poziomie krajowym w każdym roku kulturalnym. Do ważniejszych wyróżnień należą m.in.: I miejsce w XIX Ogólnopolskim Przeglądzie Orkiestr Dętych w Psurowie, I miejsce w klasie MSH w XX Śląskim Konkursie Sygnalistów Myśliwskich „O Róg Księcia Pszczyńskiego” w Pszczynie.

Wójt Pietruszka podziękował odznaczonym muzykom za dotychczasowe zaangażowanie w życie lokalnej społeczności i życzył kolejnych sukcesów w muzycznych konkursach.Honorowi Obywatele Gminy Komprachcice Honorowi Obywatele Gminy KomprachciceFot.: UG Komprachcice

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie