Popielove Folkowe, czyli festiwal rękodzieła i regionalnych produktów odbył się po raz 3. na placu przy Centrum Kultury w Popielowie. W niedzielę (20 sierpnia) na uczestników imprezy czekały nie tylko stoiska z ręcznymi wyrobami, lecz także występy artystyczne, konkursy czy warsztaty rękodzielnicze. 

Plac przy Centrum Kultury od godz. 14:00 wypełniły liczne stoiska z rękodziełem i regionalnymi produktami, gdzie można było nabyć m.in.: biżuterię, ceramikę, zioła, naturalne kosmetyki, ręcznie robione torebki, zabawki, lawendę, miód, sery i wiele innych.  Wszystko to przygotowali tegoroczni wystawcy festiwalu, którzy tego dnia mieli okazję zaprezentować swoje wyroby.

– Impreza odbywa się już po raz trzeci i jak zwykle przyświetla jej idea promowania regionalnych rękodzielników, artystów i wytwórców. Co roku powiększa się zarówno grono wystawców, jak  i grono uczestników – zaznaczała  Magdalena Julia Gleń, dyrektorka Samorządowego Centrum Kultury, Turystyki i Rekreacji w Popielowie. – Jest więc okazja, by odwiedzać różne stoiska z rękodziełem: poprzez kosmetyki, biżuterię, ceramikę, zioła i ubrania , do produktów żywnościowych, takich jak np. sery, dżemy, soki czy nalewki.  Tak że z roku na rok ten asortyment staje się coraz większy.

@opowiecie.info To już 3. edycja Popielove Folkowe, czyli festiwalu rękodzieła i regionalnych produktów. 20 sierpnia na placu przy Centrum Kultury w Popielowie zagościli wystawy ze swoimi wyrobami. #lato #festiwal #produktyregionalne #rekodzielo #gminapopielow #sztuka #kultura ♬ dźwięk oryginalny – opowiecie.info

Niedzielne popołudnie urozmaiciły występy artystyczne. Wystąpiły dwa zespoły – zespół „Zakuka”  i zespół „Bogostan”. Oprócz tego m.in. warsztaty rękodzielnicze dla dzieci i dorosłych, plenerowa projekcja filmowa „Ratujmy pszczoły na szlaku”, miodowe ciasta, lemoniada oraz gry i zabawy rekreacyjno-sportowe. Oczywiście nie mogło zabraknąć strefy gastronomicznej, a w tym ciasta lodów, kawy i kiełbasy.

– Na moim stoisku znajduje się same rękodzieło: wianki, dekoracje na drzwi, do okien, lawenda, ozdoby z drewna, makramy, łapacze snów i inne  – mówiła Władysława Jureczka, pasjonatka rękodzieła. – Na tym festiwalu jestem z roku na rok, a cały czas się robi coś nowego, powstają nowe pomysły i inspiracje. Muszę powiedzieć, że naprawdę kocham rękodzieło.

W trakcie trwania imprezy odbył się konkurs „O Złotą Warzechę”. Każdy z uczestników, zgłaszając wcześniej chęć udziału w konkursie, mógł przygotować domowe przetwory. Nagrody konkursowe przyznawano w trzech kategoriach: przetwory słodkie i słone, nalewki oraz chleby. Dodatkowo jedną z atrakcji przygotowanej w ramach festiwalu było zwiedzanie izby śląskiej. Tego samego dnia w pobliżu miejsca imprezy stanął również kwriobus. Krew potrzebującym  można było oddać w godzinach 13:00-16:00.

W organizację Popielove Folkowe zaangażowali się: Samorządowe Centrum Kultury, Turystyki i Rekreacji w Popielowie oraz gmina Popielów.

fot. Milena Skóra

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Public Relations na Uniwersytecie Opolskim. Interesuje się muzyką, chętnie czyta książki rozwojowe. Wolny czas spędza również na macie, ćwicząc jogę.