To już kolejny raz, kiedy festyn rekreacyjny na kąpielisku w Nowych Siołkowicach przyciąga wielu mieszkańców gminy Popielów, okolicznych terenów i nie tylko. W niedzielę (26 czerwca) oficjalnie rozpoczął się tam sezon letni, a uczestników jego otwarcia czekało mnóstwo atrakcji.

Kąpielisko w Nowych Siołkowicach jest kompleksowo wyposażone, więc to wprost idealne miejsce do wypoczynku i wakacyjnej zabawy. Miejsce jest strzeżone przez ratowników, którzy dbają o bezpieczeństwo dzieci i dorosłych nad wodą. Oprócz piaszczystej plaży, znajduje się tam również między innymi: mała gastronomia, plac zabaw, boisko do siatkówki, pole namiotowe i wiele innych. Wszystko to po to, aby możliwie uatrakcyjnić wypoczynek w przystani wodnej i sprawić, by miło spędzało się tam czas.

– Ostatnie lata pokazują, że na festyn przybywa coraz więcej osób, co bardzo mnie cieszy. Kąpielisko powstało właśnie dla ludzi, aby mogli oni mieć specjalne miejsce do wypoczynku i możliwość pełnego korzystania z letniego słońca. – mówiła Sybilla Stelmach, wójt gminy Popielów. – Cieszę się również, że ramach tego festynu jest dodatkowa okazja do  realizowania innych projektów m.in. z naszymi czeskimi partnerami i Opolskim Centrum Rozwoju Gospodarki. To właśnie dzięki takim projektom można zaoferować naszym mieszkańcom i gościom jeszcze więcej.  Jestem także ogromnie wdzięczna wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację festynu w Nowych Siołkowicach. Bez nich, nie mogłoby powstać takie wspaniałe wydarzenie jak dziś. Tym bardziej, że nie brakuje pomysłów na realizowanie podobnych tego typu imprez w kolejnych latach. Warto jeszcze wspomnieć, że na kąpielisku powstanie wkrótce wodny plac zabaw, który z pewnością będzie wspaniałą atrakcją nie tylko dla najmłodszych.

W programie festynu przygotowano także wiele interesujących rozrywek m.in.: animacje i warsztaty artystyczne dla dzieci, warsztaty kulinarne, dziecięce pokazowe mecze piłki nożnej, występy artystyczne lokalnych zespołów, czy turniej siatkówki plażowej o puchar wójta gminy Popielów. Wieczorem odbył się też koncert zespołu ,,JuicyPop”.

– Dzisiaj dzieci według własnej inwencji twórczej malowały gipsowe świeczniki ozdobione elementami nawiązującymi do wakacji. Przygotowaliśmy również małą wystawę książek, aby zachęcić potencjalnych czytelników do odwiedzania naszej biblioteki – przyznała Aneta Garkut, p.o. dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w Popielowie. Dodatkowo zorganizowaliśmy malarskie warsztaty plenerowe dla młodzieży, które poprowadziła malarka.

Nie można również zapominać o bezpieczeństwie podczas wypoczynku nad wodą. Pomimo licznych apelów i corocznych informacji, o tym, dlaczego to takie ważne, nadal nierzadko dochodzi do nieszczęść. – Należy przede wszystkim zachować ostrożność i nie wchodzić do wody pod wpływem alkoholu. Poza tym, kąpmy się tylko w miejscach do tego przeznaczonych. Warto też przeczytać regulamin kąpieliska, na które się udajemy, bo jest on ogólnie dostępny. – podkreśla Monika Śliczny-Wilk, ratowniczka wodna kąpieliska w Nowych Siołkowicach.

fot. Milena Skóra

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Public Relations na Uniwersytecie Opolskim. Interesuje się muzyką, chętnie czyta książki rozwojowe. Wolny czas spędza również na macie, ćwicząc jogę.