W kategorii OPEN Mężczyzn wystąpiło 15 drużyn, w OPEN Kobiet 3 drużyny, w U16 Mężczyzn 1 drużyna, w U13 Mężczyzn 1 drużyna, a w U13 Kobiet 3 drużyny. W sumie rozegrano 45 meczów grupowych, 19 meczów półfinałowych oraz 2 duże finały, w których walczono o atrakcyjne nagrody rzeczowe.

W kategorii OPEN Kobiet pierwsze miejsce zajęły Crazy Mushrooms w składzie: Emilia Bartczak i Anna Stabiszewska, które okazały się faworytkami Turnieju już po pierwszych meczach grupowych. Kolejne miejsce, drugie, zajęły Magdalena Bujas i Jagoda Bezak z drużyny MJ. Trzecią lokatę wywalczyły BasketMatki, czyli Magdalena Bogdan i Żaneta Sobota. W kategorii U13 Kobiet trzy lokaty zajęły kolejno: CHROBERKI – Agnieszka Szczepańska i Natalia Jankowska, LAMOROŻCE – Kinga Witek i Lena Kowalska, The Sisters – Karolina i Julia Sznajder.

Bezpośrednio po uroczystym wręczeniu nagród i statuetek, rozpoczęły się konkursy – rzutów osobistych i z połowy boiska. Pierwszy konkurs wygrał Jakub Ilnicki, każdy rzut oddając „czysto”, co było warunkiem zaliczenia punktów. Wyeliminował tym samym 40 innych rywali. W rzucie z połowy boiska najlepszy okazał się Jakub Kołodziej, który trafił do kosza aż dwa razy pod rząd.

U16 Mężczyzn bezapelacyjnie wygrali Maksymilian Przybylski i Tobiasz Rybicki, czyli Ślady Zębów na Kaszance. Równie mocne pierwsze miejsce w klasyfikacji U13 Mężczyzn zajęli Black Bananas, Bartosz Szklarski oraz Marcin Miklaszewski.

W klasyfikacji OPEN Mężczyzn Argo Team oraz Calvados Kalisz walczyli na boisku numer 1 o pierwsze dwa miejsca na podium, podczas gdy SNEAKERHEADS.pl oraz Balck&White na boisku numer 2 o III i IV miejsce.

Klasyfikacja końcowa prezentuje się następująco:

Zwycięscy 4NTDK

OPEN MĘŻCZYZN

  1. Calvados Kalisz
  2. Argo Team
  3. Black&White

OPEN KOBIET

  1. Crazy Muschrooms
  2. MJ
  3. BasketMatki

U16 MĘŻCZYZN

Ślady zębów na kaszance

U13 KOBIET

  1. CHROBERKI
  2. LAMOROŻCE
  3. The Sisters

U13 MĘŻCZYZN

BLACK BANANAS

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.