Policjanci z namysłowskiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierowcę skody, który przekroczył dozwoloną prędkość. 39-latek nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał ulicami gminy Wilków. W chwili zatrzymania miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. To nie pierwsza sytuacja, gdy został zatrzymany po spożyciu alkoholu. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

Jak się okazało, mężczyzna był już karany za podobne przestępstwo 10 lat temu. Wtedy też kierował samochodem w stanie nietrzeźwości i też stracił prawo jazdy.

W sobotę sytuacja się powtórzyła. W miejscowości Wilków kierujący skodą przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym.

– Wiedząc, że jest pod działaniem alkoholu, nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zaczął uciekać przed policjantami – informuje aspirant Paweł Chmielewski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Namysłowie. – Najpierw samochodem, a gdy porzucił auto na przypadkowej posesji, ucieczkę kontynuował pieszo. Po krótkim pościgu został zatrzymany.

Badanie alkomatem wykazało, że 39-letni mieszkaniec powiatu kluczborskiego ma blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał dwa zarzuty: kierowania samochodem wstanie nietrzeźwości i niezatrzymania się do kontroli drogowej.

– Stracił też prawo jazdy, które niedawno ponownie wyrobił. Za takie przestępstwa grozi mu kilkutysięczna grzywna, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów a nawet do 5 lat więzienia – dodaje Paweł Chmielewski. – Osobno odpowie za przekroczenie prędkości. Tu nowy taryfikator również będzie bezwzględny.

Fot. KPP Namysłów

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze