Z okazji obchodów 135-lecia jednostki OSP Kup odbyła się majówka strażacka. Zabawy, konkursy, dmuchańce, strefa gastronomiczna czy pokazy strażackie to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekały na uczestników w sobotę 4 maja. 

– 135 lat istnienia jednostki to wielka duma i zarazem pewne zobowiązanie wobec przyszłych pokoleń i tych, którzy już od nas odeszli. Ci, co byli przed nami, zbudowali podwaliny dla naszej straży i teraz obchodzimy 135-lat jej nieprzerwanej działalności – podsumowywał Jerzy Bednarz, prezes OSP Kup. – Nasza jednostka jest bardzo zaangażowana, jesteśmy dobrze dosprzętowieni, a to dzięki staraniom m.in. naszych ludzi, którzy zbierają fundusze zewnętrzne. Pracując 30 lat dla społeczności straży pożarnej, mieliśmy bardzo dobry kontakt ze wszystkimi wójtami. Każdy z nich starał się doposażyć naszą straż w odpowiedni sprzęt, dbał o pieniądze na szkolenia, ubezpieczenia i remonty.

Majówka rozpoczęła się o godz. 15:00 na placu przy OSP Kup. Tam czekały już dmuchańce, gry, zabawy i konkursy dla dzieci, a do tego strefa gastronomiczna, gdzie m.in.: grill, frytki, napoje, ciasta, lody i wata cukrowa. Odbyły się także pokazy strażackie i pokazy pierwszej pomocy.

@opowiecie.info Bogato wyposażona strefa gastronomiczna, zabawy dla dzieci, dmuchańce, pokazy pierwszej pomocy i wiele innych. Z okazji 135-lat jednostki OSP Kup strażacy przygotowali wiele atrakcji 🚨🚒 #strazacy #strażpożarna #straż #strażacy #gminadobrzeńwielki #rozrywka #zabawa ♬ Stylish and cool BGM for VLOG(1528668) – Mrs.Simpson.

– Kilka lat temu udało nam się nabyć dwa nowe samochody: Nissan Navara, który po powodzi  w 2010 r. pełni funkcję ruchomego sztabu na czas kryzysu oraz samochód Iveco, który kosztował 816 tysięcy. Zakupiliśmy go dzięki  zaangażowaniu społeczeństwa, składkom, zbiórkom i sponsorom – kontynuował Jerzy Bednarz. – Dzisiaj odwiedził nas też Klub Turystyki Motocyklowej Strażak OSP Wodziczna. Bardzo się cieszymy, bo jest to atrakcja dla dzieci i dorosłych.

Tego dnia odbyła się także msza św. w intencji strażaków w kościele pw. św. Jerzego w Kup, a zaraz potem przemarsz z kościoła do remizy w akompaniamencie orkiestry dętej. Oficjalne otwarcie majówki wraz z wystąpieniem zaproszonych gości i odsłonięciem pomnika z okazji 135-lecie jednostki Kup nastąpiło o godz. 19:30. Pół godziny później uczestnicy imprezy mogli już bawić się przy wieczornej zabawie tanecznej.

– Mamy dowody na to, że nasza jednostka istnieje już 135 lat, ale podobno powstała ona jeszcze wcześniej. OSP Kup może poszczycić się dużą liczbą ratowników medycznych i kierowców, a w przyszłym roku planujemy wejść do systemu KSRG i będzie to też dla nas wyróżnienie – zaznaczał Dawid Szpecht, naczelnik OSP Kup. – A dzisiaj, z racji tego, że Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego objął nas patronatem, przygotowaliśmy dużo darmowych atrakcji zwłaszcza dla dzieci.

Impreza zorganizowana pod patronatem marszałka województwa Opolskiego Andrzeja Buły. Portal informacyjny i miesięcznik Opowiecie.info objął to wydarzenie patronatem medialnym.

fot. Milena Skóra

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Public Relations na Uniwersytecie Opolskim. Interesuje się muzyką, chętnie czyta książki rozwojowe. Wolny czas spędza również na macie, ćwicząc jogę.