W samo południe odebraliśmy dzisiaj z lotniska we Wrocławiu naszego zaprzyjaźnionego artystę, Ryszarda Drucha.

Druch leciał z Nowego Jorku 14 godzin z przesiadką w Düsseldorfie. Walczy ze zmianą czasu, by zgodnie z obietnicą poprowadzić w piątek o godzinie 17:00 kolejną imprezę w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Nie zraża go konkurencja festiwalu piosenki.

Opolski Salon Satyry 2018 to benefis Ryszarda Drucha (40-lecie prasowego debiutu graficznego) z udziałem opolskich twórców. Będzie humorystycznie i satyrycznie lub inaczej. Zaprezentują się: Tadeusz Pabisiak (gitarzysta klasyczny), Grzegorz Grunwald (autor i wykonawca piosenek poetyckich), Harry Duda (poeta), Zbigniew Krygiel (autor aforyzmów) i Ryszard Druch (karykaturzysta, satyryk). Z autorskimi piosenkami satyrycznymi wystąpi artysta-plastyk Cezary Marek.

W trakcie imprezy przeprowadzona zostanie Aukcja Rysunków Satyrycznych i Osobliwości pt. „Serce dla Dawidka”. Pieniądze z aukcji zostaną przekazane na operację serca w USA 2,5-letniego Dawidka Drapacza z Opola.

Ryszard przyleciał z USA jedynie na trzy dni – na 90. urodziny Taty, którego serdecznie pozdrawiamy. Nie mógł sobie darować (kto go zna wie, że to niemożliwe), by nie zorganizować jakiejś imprezy!

Fot. melonik

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.