Policjanci z ogniwa wodnego, w trakcie spływania do stanicy, zauważyli żaglówkę, która wywróciła się dnem do góry na środku jeziora. Udzielili pomocy osobom znajdującym się w wodzie i wspólnie z ratownikami WOPR odholowali łódź i odstawili całych i zdrowych, choć zziębniętych, poszkodowanych na brzeg.

3 lipca, policjanci z Sezonowego Ogniwa Wodnego w Turawie pełnili służbę na łodzi na Jeziorze Dużym. Około godz. 14.30 pogoda na akwenie znacznie się pogorszyła. W trakcie powrotu do stanicy mł. asp. Piotr Famuła i st. Post. Łukasz Ciołek zauważyli na środku jeziora wywróconą żaglówkę.

Po podpłynięciu bliżej, policjanci zauważyli trzymających się kurczowo łodzi, kobietę i mężczyznę. Funkcjonariusze wyciągnęli na pokład swojej jednostki wyziębnięte osoby i udzielili im niezbędnej pomocy. Okazało się, że podróżujący łodzią nie mieli jak wezwać pomocy, ponieważ ich telefony zamokły, a w pobliżu nie było już innych łodzi. Na całe szczęście, podróżujący żaglówką byli jedynie wyziębnięci.

Policjanci skontaktowali się z ratownikami WOPR-u, wspólnie odwrócili łódź i odholowali do mariny. Natomiast poszkodowanych, trochę wyziębionych, ale całych i zdrowych odstawili na brzeg.

Inf. KMP Opole

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie