Już dziś odbędzie się koncert adwentowo-mikołajkowy w wykonaniu Męskiego Zespołu Estradowego CAMERTON. Koncert rozpocznie się o godz. 17.00 w sali konferencyjnej MBP (ul. Minorytów 4). Wstęp wolny.

Bajeczna śnieżna aura to doskonała dekoracja dla mikołajkowego sezonu. Miejska Biblioteka publiczna zaprasza na wspólne celebrowanie świątecznej atmosfery.

Męski Zespół Estradowy CAMERTON to formacja powstała w 2005 roku przy Towarzystwie Przyjaciół Opola. Jego założycielką, kierowniczką i pierwszą dyrygentką była z Maria Przebindowska – zmarła w marcu 2022 roku animatorka życia społeczno-kulturalnego w Opolu, która w swej pracy  szczególną uwagę poświęcała działaniom na rzecz środowiska opolskich seniorów i budowania międzypokoleniowych więzi.
Obecnie schedę kierownika zespołu przejął Stanisław Klusik, a w skład formacji wchodzą też:  Marek Pobierowski, Zbigniew Dziemidowicz, Jerzy Kasperek, Jan Kubiak, Zdzisław Markiewicz, Jarosław Pilc, Ryszard Skarżyński, Andrzej Sznejweis.

Bogactwo i różnorodność repertuaru przyniosło CAMERTONOWI popularność nie tylko w Polsce – zespół występował m.in. w Poczdamie, Mulheim an der Ruhr czy Ivano-Frankivsku podczas obchodów XV lecia Wolnej Ukrainy. Za promowanie miasta Opola w kraju i za granicą CAMERTON został uhonorowany nagrodą Prezydenta Miasta Opola w dziedzinie kultury. Siłą formacji jest miłość śpiewania i umiejętność dzielenia się tą pasją z innymi.

Fot. Rafał Mielnik / MBP Opole

 

 

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze