Jeżeli nie macie jeszcze planów na Sylwestra – Urząd Miasta Opola oraz Narodowe Centrum Polskiej Piosenki zapraszają do wspólnej zabawy.

W poprzednich latach opolanki i opolanie witali Nowy Rok na Rynku lub pod Amfiteatrem. Tegoroczna impreza odbędzie się w nowym miejscu – na parkingu przy Stegu Arena.

Tym razem planujemy zabawę o charakterze bardziej tanecznym – mówi Rafał Poliwoda, dyrektor Narodowego Centrum Polskiej Piosenki, które jest współorganizatorem imprezy. – Gwiazdą wieczoru będzie formacja Komodo, która składa się z najlepszych polskich producentów muzycznych i DJ-ów, grających muzykę elektroniczną i taneczną. Dodatkowo wieczór wzbogaci występ brytyjskiego wokalisty, Thomasa Sykesa.
– Mam nadzieję, że to będzie największa w Polsce plenerowa taneczna zabawa Sylwestrowa – dodaje.

Jak zauważył podczas konferencji prasowej prezydent Arkadiusz Wiśniewski – nie wszystkie miasta powróciły do przerwanej przez pandemię tradycji organizowania zabaw sylwestrowych. Na pytanie dlaczego Opole zdecydowało się na ten krok, odpowiada:

Kochamy mieszkańców i to, że dobrze się w Opolu czują, więc chcemy dla nich to zorganizować. W poprzednich latach, jak wiadomo, był covid, myślę, że również znaczenie mają finanse samorządów. My natomiast staramy się zrobić imprezę w miarę budżetową. Nie ma wielkiej gwiazdy, nie robimy Sylwestra jak TVP w Zakopanem, natomiast robimy dobrą zabawę, przy której będzie można złożyć innym opolanom życzenia, uściskać się, wycałować i wypić wspólnie lampkę szampana.

Tradycyjnie już podczas Sylwestrowej nocy rozbłysną lasery, a nie sztuczne ognie. Jest to efekt  konsultacji społecznych, które wykazały, że opolanki i opolanie są w większości przeciwni szkodliwej dla zwierząt i klimatu pirotechnice. Prezydent zaznaczył, że szanuje decyzję mieszkańców i będzie się jej trzymał, choć – jak przyznaje – tęskni za fajerwerkami.

Impreza rozpocznie się o godz. 21:30
Osoby niepełnoletnie będą mogły w niej uczestniczyć tylko w towarzystwie dorosłych opiekunów.
Organizatorzy uczulają, że zakazane będzie wnoszenie materiałów pirotechnicznych, alkoholu ani napojów w szklanych opakowaniach – zgodnie z regulaminem osoby je posiadające nie zostaną wpuszczone na teren imprezy.

Organizatorzy spodziewają się około 3000 uczestników, koszt imprezy szacowany jest na około 150 tysięcy złotych.

 

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze