W najbliższą niedzielę (2 kwietnia) o godz. 15:00 rozpocznie się kiermasz wielkanocny połączony z konkursem na palmę wielkanocną. Będą wyroby lokalnych wystawców, dekoracje świąteczne i rękodzieło. Wszystko to odbędzie się w Domu Kultury w Karłowicach.

Na wydarzenie w szczególności zaprasza Stowarzyszenie Miłośników Karłowic i Kuźnicy Katowskiej im. ks. dr. Jana Dzierżona. Goście kiermaszu będą mieli okazję do nabycia różnych świątecznych przysmaków m.in.: babeczek i mazurków, domowych ciast, wędlin, postnych pierogów, rzeżuchy, masła, serów śmietany, domowego chleba czy baranków z masła.

Dopełnieniem świątecznego kiermaszu jest także konkurs na palmę wielkanocną. Zwycięzców tej rywalizacji, poprzez głosowanie, wyłaniać będą uczestnicy kiermaszu.

W organizację wydarzenia angażują się m.in.: Stowarzyszenie Miłośników Karłowic i Kuźnicy Katowskiej im. ks. dr. Jana Dzierżona, Gmina Popielów, Samorządowe Centrum Kultury, Turystyki i Rekreacji w Popielowie, Koło Gospodyń Wiejskich w Karłowicach, Ochotnicza Straż Pożarna w Karłowicach, KGW ,,Tradycja” w Kurzniach, KGW ,,Stylove” z Rybnej, osiedle Mieszek ,,Zorza” i Bocian – tradycyjne wędliny z Karłowic.

Z kolei za przygotowanie wielkanocnych dekoracji i rękodzieła odpowiadają m.in: Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OSP Karłowice, Publiczna Szkoła Podstawowa w Karłowicach, Balbinkowo by Balba – Sabina Weis, Lovekwiatowe –  Ewa Semeniuk, Władysława Jureczka –  sołectwo Lubienia, świece sojowe –  Katrin Day Spa z Opola.

Już w niedzielę kiermasz i konkurs wielkanocny w karłowickim Domu Kultury

Już w niedzielę kiermasz i konkurs wielkanocny w karłowickim Domu Kultury

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Public Relations na Uniwersytecie Opolskim. Interesuje się muzyką, chętnie czyta książki rozwojowe. Wolny czas spędza również na macie, ćwicząc jogę.