Akcja poboru krwi odbędzie się 28 sierpnia (w niedzielę) w godz. 13:00-16:00 przed budynkiem Centrum Kultury w Popielowie, przy ulicy Powstańców 34, pod hasłem ,,Twoja krew – czyjeś życie”. 

Decyzja o oddaniu krwi to poczucie ogromnej satysfakcji z tego, że Twoja krew może uratować życie innego człowieka. Oddawanie krwi jest bezpieczne, gdyż tylko u niewielkiej liczby dawców (około 2%) mogą wystąpić krótkotrwałe zawroty głowy. Poza tym na wszystkich etapach oddawania krwi używa się wyłącznie sprzętu jednorazowego użytku. 

Krwiodawcą może zostać każda pełnoletnia osoba, która nie ukończyła 60. roku życia, cieszy się dobrym zdrowiem, a jej masa ciała przekracza 50 kg. Przed oddaniem krwi należy wypocząć oraz unikać jedzenia pokarmów, które zawierają duże ilości tłuszczu. Zanim udamy się do punktu krwiodawstwa, trzeba zabrać ze sobą dokument tożsamości, najlepiej dowód osobisty.  

Przeciwwskazaniami do oddania krwi są różnego rodzaju choroby. Krwiodawcą nie może zostać np. osoba przeziębiona lub stale przyjmująca leki. Dodatkowo w ciągu ostatnich 6 miesięcy, nie można mieć wykonywanych żadnych zabiegów operacyjnych, tatuaży oraz przekłuwania uszu. Kandydat na dawcę jest kwalifikowany na podstawie odpowiedniego badania lekarskiego, badań laboratoryjnych oraz wypełnionego kwestionariusza dawcy. Zawsze należy stosować się do zaleceń lekarza i personelu pobierającego krew.

Już po jednym oddaniu krwi i zarejestrowaniu się  w Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa czeka wiele przywilejów: m.in. paczka czekolad czy zwolnienie z pracy w dniu, w którym oddaje się krew.

Czekamy na was!

 

Już wkrótce do Popielowa przyjedzie krwiobus. Oddaj krew potrzebującym

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Public Relations na Uniwersytecie Opolskim. Interesuje się muzyką, chętnie czyta książki rozwojowe. Wolny czas spędza również na macie, ćwicząc jogę.