W piątek (5 maja) uroczystym wernisażem w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu rozpocznie się tegoroczna edycja Salonu Wiosennego 2023. Jury spośród 113 zgłoszeń wybrało prace 72 artystek i artystów.

Artystyczne salony w Opolu są obecne już od ponad 60 lat. Pierwsze zbiorowe wystawy artystów środowiska opolskiego, na których dokonywano przeglądu bieżącej twórczości, zagościły w mieście już w 1955 roku, kiedy tylko utworzono tu oddział Związku Polskich Artystów Plastyków. Kilka lat później po raz pierwszy wystawę taką nazwano w Opolu SALONEM.

Od 2021 roku Salon otwarty jest dla wszystkich osób zajmujących się sztukami wizualnymi. Jedynym warunkiem udziału w konkursie jest związek z Opolem lub regionem oraz przedstawienie prac nie starszych niż sprzed roku –  zamiarem organizatorów jest bowiem ukazanie aktualnego potencjału miasta i regionu. Prace prezentowane na wystawie typuje niezależne jury.

Wystawa odbywa się równolegle w dwóch miejscach: w Galerii Sztuki Współczesnej przy placu Teatralnym i w Galerii ZPAP Pierwsze Piętro przy ul. Krakowskiej 1.

Kuratorzy: Joanna Filipczyk oraz Andrzej Sznejweis

Współorganizacja: Związek Polski Artystów Plastyków Okręg Opolski oraz Galeria Sztuki Współczesnej

Zapraszamy! Więcej na stronie: Salon Wiosenny 2023

Już wkrótce w GSW wystartuje Salon Wiosenny 2023

 

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie