9 lutego obchodzimy jeden z ważniejszych dni dla wszystkich smakoszy włoskiej kuchni, ale nie tylko. W kalendarzu świąt nietypowych nie mogło zatem zabraknąć Międzynarodowego Dnia Pizzy.

Pizza jest obecnie jednym z najpopularniejszych i najbardziej lubianych dań na świecie. Trudno się temu dziwić, gdyż pizzę możemy przyrządzić na wiele różnych sposobów. Poza tym, jest ona prosta w przygotowaniu, a nawet jeśli daleka od ideału – smakuje wyśmienicie. To wszystko dzięki połączeniu pysznych składników np.: świeżych pomidorów, wędlin, bazylii czy sera.

Bogata historia pizzy znajduje swoje odzwierciedlenie w mnogości i różnorodności receptur, które, choć zbliżone są do siebie, zapewniają zupełnie odmienny smak. W naszym kraju obfituje ona często w ogórki kiszone, wędliny i przede wszystkim regionalne sery. Z kolei samo słowo „pizza” liczy już ponad 1000 lat.

Ciekawostką jest, że najdłuższa pizza na świecie została przygotowana w Kalifornii. Gigantyczny placek mierzył dokładnie 1930 metrów, a na jego przyrządzenie zużyto ponad 8 ton ciasta, 1,5 tony sera oraz 2,5 tony sosu pomidorowego. Pizzę zaś pieczono 14 godzin.

Miłego Świętowania!

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Public Relations na Uniwersytecie Opolskim. Interesuje się muzyką, chętnie czyta książki rozwojowe. Wolny czas spędza również na macie, ćwicząc jogę.